Real skończy sezon z pustymi rękami? Valencia remisuje na Santiago Bernabeu

Autor: Rafał Bedlewicz | 09.05.2015 21:35 | komentarzy: 47 | kategoria: Recenzja meczu |

Walczyli do końca, bramkę na 2:2 strzelając w 84. minucie. Na więcej podopiecznych Carlo Ancelottiego nie było dziś jednak stać. Podział punktów oznacza, że na dwie kolejki przed końcem ligi Madrytczycy tracą do Barcelony cztery punkty.

Valencia mogła objąć prowadzenie już w pierwszym kwadransie, gdy Diego Alves posłał dalekie podanie do Alcacera. Ten miał sporo szczęścia, bo piłki nie przechwycił Pepe. Zawodnik gości wyszedł na osamotnionego Casillasa, chciał go przelobować, ale piłka przeleciała również nad poprzeczką.

W odpowiedzi szczęścia próbował Bale, zarówno strzał Walijczyka z rzutu wolnego, jak i óźniejsze uderzenie Ronaldo po rzucie rożnym, nie dały Realowi prowadzenia. W 20. minucie Gaya dośrodkował z lewej flanki, do piłki dopadł Alcacer i trafił na 1:0.

Sprawy chciał w swoje ręce wziąć Ronaldo - huknął z przewrotki, ale trafił wprost w bramkarza. 26. minuta to już dogranie z rzutu wolnego na głowę Javiego Fuego i precyzyjnie zdobyta bramka na 2:0. Stołeczni próbowali wszystkiego - Bale postraszył rywali pięknym strzałem z dystansu, Hernandez uderzał z kilku metrów, a Ronaldo tuż przed przerwą stanął przed rzutem karnym. Wszyscy jednak równie nieskuteczni.

Drugą część gospodarze zaczęli atakiem Ronaldo-Carvajal-Hernandez. Meksykaninowi zabrakło nieco precyzji. W 56. minucie James dograł z rzutu rożnego na głowę Pepe i zrobiło się 1:2. Valencia odpowiedziała akcją Gomeza, Alcacera i Gayi - bez skutku. Kilka chwil później Diego Alves cudem wybronił uderzenie Ramosa.

Przed końcem bliski podniesienia prowadzenia był Negredo, później ,,nożycami'' strzelał Hernandez , w końcu Isco przymierzył sprzed pola karnego... i jemu akurat się udało - 2:2! Na więcej bramek ani jednych ani drugich nie było dziś stać. Szanse na tryumf Realu w Primera Division są już tylko matematyczne. Być może Barca nie zgarnie kompletu punktów, mierząc się na wyjeździe z Atletico, ale w ostatniej kolejce czeka ją mecz z gatunku trywialnych - na własnym boisku z Deportivo.

Real Madryt - Valencia CF 2:2 (0:2) Pepe 56', Isco 85' - Alcacer 20', Fuego 26'

• Zapowiedź grupy H: Valencia vs Juventus, Young Boys vs United

Dziś inauguracja rozgrywek w grupie H – na Mestalla zjawi się Juventus, a Young Boys podejmie „Czerwone Diabły”. Czy Cristiano Ronaldo postraszy dziś „Nietoperze”?

Spotkania w grupie G zapowiadają się naprawdę interesująco. Mistrz Czech podejmie „Armiejców” z Moskwy. Natomiast w Madrycie Real zagra z „Wilkami”, którzy ponownie chcą zamieszać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

• Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.

Real Madryt nie ustępuje kroku Barcelonie. „Los Blancos” mieli przed sobą kolejną przeszkodę do pokonania. Athletic Club był trudnym rywalem dla „Królewskich”, co zresztą zaprezentował.

• Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.