Barcelona zmierza po tytuł, piękny gol Pedro

Autor: Rafał Bedlewicz | 09.05.2015 21:00 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

26:2 - tak prezentuje się bilans bramkowy Barcelony w ostatnich siedmiu ligowych meczach. W ostatnich 10 - tylko dwa zespoły potrafiły strzelić im bramkę - Real i Sevilla. Real Sociedad to kaliber dużo mniejszy, nic więc dziwnego, że podopieczni Davida Moyesa przegrali dziś na Camp Nou 0:2.

Długo zdawało się, że Barcelona odda rywalom przynajmniej jeden punkt, bo Katalończycy choć atakowali od początku, za zdobywanie goli wzięli się dopiero w drugiej połowie. W pierwszym kwadransie Messi dwukrotnie w przeciągu pięciu minut mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

W 28. minucie filigranowy snajper zrobił wszystko, by otworzyć koledze drogę do bramki, Pique trafił jednak w golkipera, nieskuteczna była też dobitka Hiszpana. Dobijanie piłkarzom Barcelony ewidentnie dziś nie wychodziło. Następny w kolejne był Suarez, który próbował poprawiać uderzenie Leo Massiego.

W przerwie David Moyes i jego piłkarze byli z siebie dumni. Przez 45 minut nie stracić bramki na Camp Nou, gdy Barcleona jest tak rozpędzona, to sporo. Cieszyć mogli się jednak tylko do minuty 51. Wówczas Messi posłał piłkę w pole karne, która ostatecznie trafiła do Neymara. Ten musiał strzelić z bliskiej odległości głową, z czym problemu nie miał - 1:0.

Katalończycy nie wrzucali wysokiego biegu, skutkiem czego do 85. minuty goście mieli nadzieje, że z arcytrudnego terenu wywiozą przynajmniej punkt. Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Messi dograł krótko w pole karne, nieco chaosu, futbolówka ostatecznie trafiła do Pedro, który przewrotką uderzył na 2:0.

Po zwycięstwie 3:0 nad Levante, wydawało się, że Real Sociedad kryzys ma już za sobą. Porażka z zespołem Enrique sprawia jednak, że demony wracają. W ośmiu ostatnich ligowych meczach, dzisiejsi goście wygrali tylko raz - właśnie z Levante. Zawodnikom Moyesa ewidentnie brakuje motywacji, gdy strefa pucharowa zniknęła już z horyzontu, a do spadkowej jest równie daleko.

FC Barcelona - Real Sociedad 2:0 (0:0) Neymar 51', Pedro 85'