Ancelotti pożegna się z Realem? Zawodnicy bronią swojego trenera

Autor: Bartłomiej Misztal | 14.05.2015 17:57 | komentarzy: 22 | kategoria: News |

Nie jest wykluczone, że po zakończeniu obecnego sezonu Carlo Ancelotti będzie musiał szukać nowego pracodawcy. W jego obronie stanęli Marcelo i Toni Kroos.

Real Madryt prawdopodobnie nie zdobędzie w tym sezonie żadnego trofeum, przynajmniej jeżeli chodzi o Puchar Hiszpanii i Ligę Mistrzów. W Primera Division zostały jeszcze dwie kolejki, ale przy obecnej formie FC Barcelony tytuł mistrzowski jest niemożliwy do zdobycia.

Pojawiły się pogłoski, że w związku z takim obrotem spraw, z posadą trenera pierwszej drużyny pożegna się Carlo Ancelotii. Włoch czeka na ocenę jego dotychczasowej pracy.

– Zostanę, jeżeli zechce tego klubu. Jeżeli ocena moich dwóch dotychczasowych lat pracy w Realu będzie pozytywna, tak też się stanie. Gdyby to ode mnie zależało, zostałbym w Realu. Wiem jednak jak funkcjonuje futbol i jeżeli władze klubu nie są zadowolone, mają pewne prawo do zmiany szkoleniowca – powiedział Ancelotti.

W obronie Włocha stanęli Toni Kroos i Marcelo. Niemiec  uważa, że przegrana z Juventusem nie powinna mieć wpływu na przyszłość Ancelottiego w Realu. Z kolei Brazylijczyk zaznaczył, że „Los Blancos” będą walczyć o mistrzostwo do samego końca i jest przekonany, że Ancelotti zostanie w Madrycie na dłużej.

– Moim zdaniem ta porażka nie może zadecydować o przyszłości trenera. Wszystko, co mogę powiedzieć w tej sprawie, to to, że Ancelotti jest wielkim trenerem. Byliśmy bardzo bliscy awansu do finału. Graliśmy dobry futbol, więc to nie wina trenera, że odpadliśmy. Mam nadzieję, że każdy zdaje sobie z tego sprawę. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji w pierwszej połowie i powinniśmy strzelić więcej goli. Naszym celem w tym sezonie było zdobywać tytuły, a jak dobrze widzimy, nie udaje nam się to i jesteśmy z tego powodu smutni – stwierdził Kroos.

– Wygrana w lidze będzie trudna, ale nie niemożliwa. Będziemy walczyć i postaramy się wygrać dwie ostatnie potyczki. Wtedy zobaczymy, co się wydarzy. Nasz trener to zwycięzca. Uważam, że Ancelotti zostanie w Realu, bo to świetny menedżer – powiedział Marcelo.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Carlo Ancelotti, Toni Kroos, Marcelo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (22)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze