Wyjazdowa porażka Chelsea, „czerwony” Fàbregas

Autor: Ewa Grodzka | 18.05.2015 22:52 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Na zakończenie przedostatniej kolejki Premier League Chelsea mierzyła się na wyjeździe z West Bromwich Albion. Emocji na The Hawthorns nie brakowało i to nie tylko tych stricte piłkarskich. Czerwoną kartkę zobaczył Cesc Fàbregas, a ostatecznie górą w pojedynku okazali się podopieczni Tony’ego Pulisa, ograli lidera aż 3:0.

Lepiej zaczęli gospodarze, świetną okazję już w 4. minucie miał McManaman, strzelał z ostrego kąta, znakomitą interwencją popisał się jednak Courtois. Błyskawicznie próbował odpowiedzieć Fàbregas, ale nie dał się zaskoczyć Myhill.

Imponująco grali piłkarze „West Bromu”, w efekcie wyszli na prowadzenie w 9. minucie pojedynku. Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Berahino, nie miał nic do powiedzenia belgijski golkiper. Sił swych próbował następnie Matić, ale futbolówka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Podobnie niewiele zabrakło przy uderzeniu Hazarda, ale ten nie zdołał ograć rywala w sytuacji jeden na jeden.

„The Blues” szukali wyrównania, w polu karnym przepychał się Costa z McAuleyem. Zapoczątkowało to zamieszki na boisku, nie wytrzymał ciśnienia Fàbregas, złośliwie kopnął piłkę w kierunku rywala. Sędzia nie wahał się zbyt długo, pokazał Hiszpanowi czerwony kartonik. Swoją szansę miał następnie Luís, mocno uderzył z rzutu wolnego, ale Myhill był dobrze ustawiony i strzał obronił. Następnie „West Brom” stanął przed kolejną szansą po wymianie zaledwie kilku podań, ale Courtois obronił nogami uderzenie Brunta z kilku metrów.

Tuż po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Terry faulował Berahino w polu karnym, sędzia wskazał na 11. metr. Egzekutorem okazał się sam poszkodowany, Courtois wprawdzie wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt mocne aby mógł coś zdziałać. W 56. minucie bliski gola kontaktowego był Loïc Rémy, huknął z dystansu, ale piłka trafiła w słupek. Gospodarze szli za ciosem i po godzinie gry prowadzili już 3:0. Chris Brunt zdobył gola po rozegraniu krótkimi podaniami rzutu rożnego i potężnym strzale z ostrego kąta. Mimo gry w osłabieniu bliski trafienia był Matić, ale przegrał pojedynek sam na sam z fenomenalnym Myhillem.

West Bromwich Albion – Chelsea 3:0 (1:0) Berahino 9’, 47’ (karny), Brunt 60’