Agüero przypieczętowuje tytuł Króla Strzelców

Autor: Patryk Prokulski | 24.05.2015 17:51 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W kończącym sezon spotkaniu, Manchester City pokonał na Etihad Stadium Southampton 2:0. Swoją 26. bramkę w tej kampanii Premier League zdobył Sergio Agüero, potwierdzając swoją dominację wśród najlepszych strzelców na Wyspach.

Początek meczu toczył się w dosyć sennym tempie - obie strony toczyły wyrównany pojedynek, ale konkretów było jak na lekarstwo. Pierwszą groźną okazję wypracowali sobie goście, dla których walka toczyła się o europejskie puchary. Shane Long wyszedł sam na sam z Joe Hartem, ale zdecydowanie przegrał to starcie.

Ta akcja ocuciła gospodarzy, którzy w przeciągu kilku minut dwukrotnie byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak ani Agüero, ani Toure nie potrafili umieścić piłki w siatce. Wynik meczu otworzył w 31. minucie Frank Lampard, który nie miał problemu z zamianą podania Jamesa Milnera z prawej strony na bramkę. Od tego momentu, do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie The Citizens kontrolowali przebieg gry. Jedyną okazję Świętych w tym okresie zmarnował Pelle, któremu zabrakło niewiele, by wyrównać.

Po przerwie goście ruszyli odważniej do ataku, ale albo Pelle był łapany na ofsajdzie, albo brakowało ostatniego podania. Gospodarze w tym czasie nie byli zbyt skorzy do zdobycia drugiej bramki. Ostatecznie wynik ustalił wspomniany wcześniej Agüero, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po jednym z rzutów rożnych dla ekipy Pellegriniego.

Manchester City – Southampton FC 2:0 (1:0) Lampard 31', Aguero 87'

• Agüero: Wyniki badań pozwalają mi jutro zagrać

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Zdaniem "The Mirror" snajper Atlético Madryt, Ferando Torres będzie chciał wrócić do Premiership, w której grał łącznie osiem lat. W latach 2007-2011 występował w Liverpoolu, z którego przeniósł się później do Chelsea, aby w 2015 roku wrócić do " Los Rojiblancos".

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.

Historia starć przemawia na korzyść „Kanonierów”, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach obu ekip zanotowali remis oraz wygraną. Niemniej jednak faworytem tego pojedynku są „The Citizens”, którzy w bieżącym sezonie niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze.