Porażka AS Romy na koniec sezonu

Autor: Martyna Dębińska | 31.05.2015 23:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach ostatniej kolejki ligi włoskiej, „Wilki” na własnym obiekcie podejmowały Palermo. Prawdziwe emocje nadeszły dopiero w końcówce spotkania, najpierw wyrównującą bramkę zdobył legendarny Totti, następnie w doliczonym już czasie gry goście ponownie objęli prowadzenie, którego już nie oddali.

Rudi Garcia pozwolił sobie na wystawienie kilku rezerwowych graczy. Szansę na występ od pierwszych minut otrzymał Łukasz Skorupski. Polak nie zaliczy tego meczu do udanych, zawodnicy Palermo zmusili go dwukrotnie do kapitulacji.

Wynik spotkania goście otworzyli w 35. minucie. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Nicolás Spolli, w związku z czym arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Franco Vázquez, który kompletnie zmylił próbującego interweniować Skorupskiego i posłał futbolówkę w przeciwny kąt bramki.

Długo nic się nie działo. Wreszcie, na pięć minut przed regulaminowym czasem gry świetnym podaniem błysnął Radja Nainggolan, który w tempo zagrał do uciekającego defensorom rywali Francesco Tottiego, a ten sprytnie pokonał Stefano Sorrentino podcinką.

Wydawało się, że podziałem punktów zakończy się ten mecz. Nic z tego, sędzia główny, Luigi Nasca doliczył aż pięć minut, z czego skorzystali przyjezdni. Szybka kontra, strzelec pierwszego gola, Franco Vázquez podał w szesnastkę do zamykającego akcję Andrei Belottiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

AS Roma – US Palermo 1:2 (0:1) Totti 85' – Vázquez 35' (k.), Belotti 90+5'