Kwalifikacje LM: wtorkowe wyniki

Autor: Ewa Grodzka | 30.06.2015 19:58 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

We wtorek odbyły się trzy spotkania pierwszej rundy kwalifikacyjnej Champions League. W pierwszym starciu emocji nie zabrakło, trzy gole obejrzeliśmy w Armenii, gospodarze poradzili sobie z mistrzem San Marino. Mniejszą dawkę emocji mieliśmy w dwóch pozostałych pojedynkach, gole w nich nie padły. Na rozstrzygnięcia należy więc czekać do 7 lipca, wówczas zostaną rozegrane rewanże.

W pierwszym meczu armeński Piunik Erywań podejmował mistrza San Marino, SS Folgore/Falciano. Większość czasu lepiej radzili sobie gospodarze. Otworzyli wynik spotkania w doliczonym czasie pierwszej połowy, strzelcem bramki był Vardges Satumjan, asystował Hovhannisjan. Ormianie szli za ciosem i trzy minuty później podwyższyli prowadzenie. Do siatki trafiał Romero, został obsłużony przez Satumjana.

Piłkarze Folgore skomplikowali swoją sytuację w 70. minucie pojedynku. Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ceschi. Nie przeszkodziło to ekipie z San Marino zdobyć gola kontaktowego minutę później. Strzelcem bramki z rzutu rożnego był Hirsch, asystował mu Pacini.

Piunik Erywań – SS Folgore/Falciano 2:1 (1:0) Satumjan 45’+2, Romero 48’ – Hirsch 71’

Na drugie spotkanie musieliśmy się wybrać aż na Gibraltar, a konkretnie wybrała się tam ekipa z Andory, FC Santa Coloma. Pojedynek na Victoria Stadium nie zachwycił, gole ostatecznie nie padły. Pierwsza połowa przyniosła nam aktywną grę głównie gospodarzy. Przed najlepszą szansą na zdobycie gola stanął na początku meczu Walker, na posterunku był jednak Casals. Goście z kolei doszli do głosu w końcówce pierwszej połowy, okazję miał Parra, ale i w tym przypadku nie dał się zaskoczyć golkiper rywala. Gra się ożywiła dopiero w końcówce spotkania, przed wyborną szansą stanął Casciaro, dobrze interweniował jednak Casals. Chwilę później postraszyli piłkarze z Andory, bez efektu, Parra uderzył tylko w słupek.

Lincoln Red Imps FC – FC Santa Coloma 0:0

W trzecim z wtorkowych pojedynków Crusaders F.C. podejmowali mistrza Estonii, Levadię Tallinn. W meczu wyraźnie dominowali gospodarze z Irlandii Północnej, zaciekle broniła się jednak ekipa przyjezdnych. Bramki do przerwy nie padły, na więcej liczyliśmy w drugiej odsłonie. W niej jednak tempo meczu jeszcze bardziej spadło, żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie sforsować defensywy rywala. Cały czas bardziej aktywni byli Crusaders, ale wytrwale bronili się Estończycy. Tym samym, gole w spotkaniu nie padły, gospodarze nie zdołali wykorzystać przewagi na boisku, wszystko rozstrzygnie się więc w rewanżu, który zostanie rozegrany 7 lipca.

Crusaders – Levadia Tallinn 0:0

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Eliminacje, Lincoln Red Imps, Lincoln - Santa Coloma 2015-06-30, Pyunik - Folgore 2015-06-30, Crusaders - Levadia 2015-06-30, FC Pyunik, Folgore Falciano Calcio, Crusaders FC, FC Levadia Tallin, FC Santa Coloma