Kwalifikacje LM: środowe wyniki

Autor: Martyna Dębińska | 01.07.2015 21:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Dziś w ramach kwalifikacji do Champions League został rozegrany jeden mecz. Na Gundadalur Stadium spotkały się drużyny B36 Tórshavn i The New Saints FC. Pojedynek był zacięty, lecz ostatecznie to przyjezdni odnieśli zwycięstwo i są bliżej awansu do drugiego etapu.

Starcie między klubem z Wysp Owczych a drużyną z Walii nie należało do emocjonujących, ale zawodnikom nie można odmówić, że walczyli do końca o swoje. Już na początku kibice zgromadzeni na Gundadalur Stadium cieszyli się z objęcia prowadzenia przez gospodarzy. W siódmej minucie do bramki przeciwników trafił Hans Pauli Samuelsen.

Radość nie trwała jednak długo, ponieważ już dwie minuty później rywale z Walii doprowadzili do wyrównania. Broniącego dostępu do bramki B36 Tórshavn pokonał Scott Quigley. Taki stan utrzymywał się przez większość czasu i wydawało się, że będzie tak do końcowego gwizdka arbitra Svena Bindelsa.

Dopiero w 90. minucie padł gol, który zapewnił przyjezdnym wygraną i zaliczkę przed rewanżem na własnym obiekcie. Bohaterem Walijczyków okazał się doświadczony napastnik, Michael Wilde.

B36 Tórshavn – The New Saints FC 1:2 (1:1) Samuelsen 7' – Quigley 9', Wilde 90'