Hummels chciał odejść z BVB. Przekonał go nowy trener

Autor: Kacper Chwedoruk | 27.07.2015 11:25 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Mats Hummels był gotowy odejść z Borussii Dortmund tego lata. Do pozostania na Signal Iduna Park nakłonił go jednak nowy szkoleniowiec klubu, Thomas Tuchel.

Borussia zaliczyła katastrofalną pierwszą część sezonu 2014/15 i jeszcze przed przerwą zimową znajdowała się w okolicach strefy spadkowej. Mimo, że reszta sezonu okazała się dużo lepsza i ekipa z Zagłębia Ruhry pięła się w górę tabeli, to miejsce w środku tabeli nie zadowoliło Matsa Hummelsa. Reprezentant Niemiec przyznał, że chciał odejść tego lata z Dortmundu wraz z architektem sukcesu, Jurgenem Kloppem.

Pierwsza połowa sezonu była tragedią, także dla mnie i mojej kondycji fizycznej. Kiedy jestem sfrustrowany, po prostu jem. Były dni kiedy czułem, że powinienem odejść, były dni, kiedy chciałem jednak zostać – powiedział Hummels.

Myśli Niemca o odejściu szybko rozwiał Thomas Tuchel. Nowy szkoleniowiec BVB przemówił do kapitana w żołnierskich słowach, co go urzekło i skłoniło do dalszej walki w klubie z Signal Iduna Park.

Rozmawiałem z trenerem, gdy jeszcze miałem wątpliwości co do mojej przyszłości. Spodobało mi się, to co i jak powiedział. Wyjaśnił prosto moje osobiste pomyłki. Podoba mi się, że nie stara się słodzić, tylko mówi o wszystkim w prostych słowach. Po tamtej rozmowie czuję, że praca z nim może sprawić, że znowu będę silny. Straciłem dużo na wadze i wróciłem do jeszcze lepszej formy niż byłem w 2014 roku – dodał 35-krotny reprezentant kraju.

Hummelsem zainteresowany był głównie Manchester United.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Niemcy, Borussia Dortmund, Mats Hummels, Jurgen Klopp, Thomas Tuchel

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze