Włosi chwalą Szczęsnego!

Filip Malinowski | 06.08.2015 12:29 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Wojciech Szczęsny puścił dwie bramki w finale rywalizacji o Puchar Gampera, w którym reprezentowana przez niego Roma uległa FC Barcelonie 0:3. Polak pozostawił po sobie jednak bardzo dobre wrażenie.

Szczęsny rozegrał 45 minut meczu. Popisał się on wieloma znakomitymi interwencjami, dzięki czemu zyskał uznanie dziennikarzy "La Gazetta dello Sport". Polak wypożyczony z Arsenalu do Romy otrzymał ocenę 7,5 i został wybrany najlepszym zawodnikiem klubu z Włoch.

- Szczęsny był fabryką cudów. Trzymał poziom i pozwolił zachować Romie godność w pierwszej połowie. Dobrze grał nogami. Momentami trochę zbyt rozluźniony -  takimi słowami włoski dziennik skomentował występ Wojtka.

Ostatecznie Barcelona nie dała żadnych szans AS Romie. Wygrała pewnie; zgodnie z oczekiwaniami. Kibice reprezentacji Polski mogą być jednak zadowoleni z formy naszego bramkarza, która wyraźnie rośnie.

• Hat-trick Suáreza, dublet Messiego, „perełka” Coutinho. Pogrom na Camp Nou!

W meczu 25. kolejki La Ligi „Blaugrana” nie dała żadnych szans ekipie Girony. Choć pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Estadi Montilivi.

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

• Ünder postraszył, ale nie przestraszył; Szachtar zwycięski!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów podopieczni Paulo Fonseki przegrywali do 52 minuty. Wówczas Szachtar się przebudził i nie wypadł z rytmu do ostatniego gwizdka arbitra. Dzięki czemu „Górnicy” mogą cieszyć się z odniesionego rezultatu.

„The Blues” na Stamford Bridge zremisowali z „Blaugraną”. Wynik otworzył Willian, jednak na kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Lionel Messi, który przełamał fatalną passę ośmiu meczów przeciwko Chelsea bez gola. A co powiedzieli trenerzy w rozmowach z dziennikarzami? Najważniejsze wypowiedzi przedstawiamy poniżej.

Wtorkowe pojedynki za nami. Było mnóstwo emocji, głównie na Stamford Bridge, jednak teraz czas na następne pojedynki. Liga Mistrzów się nie zatrzymuje, a do gry wkraczają Sevilla, Manchester United, Szachtar Donieck oraz AS Roma.