Włosi chwalą Szczęsnego!

Filip Malinowski | 06.08.2015 12:29 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Wojciech Szczęsny puścił dwie bramki w finale rywalizacji o Puchar Gampera, w którym reprezentowana przez niego Roma uległa FC Barcelonie 0:3. Polak pozostawił po sobie jednak bardzo dobre wrażenie.

Szczęsny rozegrał 45 minut meczu. Popisał się on wieloma znakomitymi interwencjami, dzięki czemu zyskał uznanie dziennikarzy "La Gazetta dello Sport". Polak wypożyczony z Arsenalu do Romy otrzymał ocenę 7,5 i został wybrany najlepszym zawodnikiem klubu z Włoch.

- Szczęsny był fabryką cudów. Trzymał poziom i pozwolił zachować Romie godność w pierwszej połowie. Dobrze grał nogami. Momentami trochę zbyt rozluźniony -  takimi słowami włoski dziennik skomentował występ Wojtka.

Ostatecznie Barcelona nie dała żadnych szans AS Romie. Wygrała pewnie; zgodnie z oczekiwaniami. Kibice reprezentacji Polski mogą być jednak zadowoleni z formy naszego bramkarza, która wyraźnie rośnie.