Chelsea na zakupach

Filip Malinowski | 19.08.2015 12:55 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Chelsea po nieudanym starcie sezonu wybrała się na zakupy. Promocji brak, jednak dla właścicieli klubu z Londynu nie stanowi to żadnego problemu.

Na początku okienka transferowego The Blues wypożyczyli Radamela Falcao. Dla wielu kibiców angielskiego klubu nie był to jednak krok ku wzmocnieniu drużyny. Dlatego też władze zespołu postanowiły dalej szukać nowych twarzy. 

Niedawno do Chelsea dołączył młody, zdolny Abdul Baba Rahman. 21-latek nie był tanim zakupem. Nowy pracodawca zapłacił za niego 20 mln funtów. Augsburg jest zadowolony, gorzej z fanatykami Chelsea. Twierdzą, że ich ulubiona drużyna sporo za niego przepłaciła. Zawodnik nie ma co prawda większych osiągnięć w swojej sportowej karierze. Jest jednak jednym ze zdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia. Może występować zarówno na prawej, jak i lewej stronie obrony. 

Kolejnym celem Chelsea ma być zawodnik FC Barcelony - Pedro. Zawodnik Dumy Katalonii miał w najbliższych dniach zasilić rywala londyńczyków - Manchester United. Transfer został podobno wstrzymany, kiedy to władze Barcelony otrzymały telefon od właściciela Chelsea Romana Abramowicza. Barca wyraziła zgodę na transfer i niedługo rozpoczną się rozmowy z Pedro i jego agentem, które mają przekonać 28-latka do przeprowadzki do stolicy Anglii. 

Chelsea nie rezygnuje również ze starań o innego zdolnego piłkarza. John Stones jest głównym celem  Jose Mourinho. Portugalczyk szuka bowiem następcy Johna Terry'ego, który powoli zmierza do zakończenia sportowej kariery. Chelsea złożyła niedawno trzecią już propozycję za młodego obrońce, która opiewała na 30 mln funtów. Everton konsekwentnie odrzuca jednak wszystkie oferty za swojego podstawowego zawodnika - tak było również w tym przypadku. The Blues nie mają zamiaru się poddać i szykują kolejną, jeszcze wyższą ofertę dla ekipy z Liverpoolu. 

Chęci są, pieniądze też. Chelsea tego lata z pewnością jeszcze wzmocni swój zespół. Władze klubu nie szukają promocji; są w stanie zapłacić grube pieniądze za zawodników z nowej kolekcji. 

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Transfery, Rodríguez Pedro, Abdul Rahman Baba, John Stones

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze