Zacięty bój o LM, FK Astana w fazie grupowej!

Autor: Martyna Dębińska | 26.08.2015 22:43 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Zagrać w fazie grupowej Champions League to cel, o którym marzy każda drużyna. Są to też ogromne pieniądze, o które warto walczyć. Tyczy się to zwłaszcza takich drużyn, jak APOEL i Astana. Nic dziwnego, że bój między tymi ekipami był tak zacięty.

Poprzednie spotkanie między klubem z Cypru, a drużyną z Kazachstanu zakończyło się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem tych drugich. APOEL już na własnym boisku powalczył i przez długi okres gry zapowiadało się na to, że konieczna będzie dogrywka. Tak się nie stało, bowiem w końcówce przyjezdni zdołali zdobyć gola na wagę awansu do fazy grupowej.

Na otworzenie wyniku spotkania trzeba było czekać aż do 60. minuty. Wtedy to były gracz Wisły Kraków, Semir Štilić dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bośniak zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Opłaciło się, piłka przeleciała ponad murem, a próbujący interweniować bramkarz nie zdołał jej nawet musnąć i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Dogrywka wisiała w powietrzu. Ekipa z Kazachstanu walczyła jednak do samego końca i w 85. minucie doprowadzili do wyrównania. Bohaterem gości okazał się 20-letni Nemanja Maksimović, który po dośrodkowaniu w pole karne znalazł się za plecami obrońców i jedyne, co mu pozostało, to skierowanie piłki do pustej bramki.

APOEL Nikozja – FK Astana 1:1 (0:0) Štilić 60' – Maksimović 85'

AWANS: FK Astana