Za późny zryw Partizana. Białorusini ponownie w Lidze Mistrzów!

Autor: Kacper Chwedoruk | 26.08.2015 22:40 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Serbii będą musieli zadowolić się grą w fazie grupowej Ligi Europy. Partizan Belgrad po przekonującym wyeliminowaniu Steauy Bukareszt, odpadł w czwartej rundzie kwalifikacji z BATE Borysów.

Początek meczu należał do gospodarzy. Wydawało się, że kontrolują oni wydarzenia boiskowe i nie pozwolą sobie na dopuszczenie Białorusinów do sytuacji podbramkowych. Były to jednak tylko złudzenia, a także świetna taktyka trenera Aleksandra Yermakovicha.

BATE grało niezwykle uważnie w destrukcji. Poza długim utrzymywaniem się przy piłce, Partizan nie potrafił wykreować nic wielkiego w okolicach pola karnego przyjezdnych. Za to rywale pokazali pazur w postaci genialnych kontrataków.

Chociaż boisko z powodu urazu opuścić musiał ich najlepszy snajper Vitali Rodionov, to godnie zastąpił go Nikolay Signevich. Co prawda rezerwowy napastnik nie wpisał się na listę strzelców, ale pokazał się z bardzo dobrej strony.

W 25 minucie pojedynku BATE zasłużenie objęło prowadzenie. Gola zdobył Igor Stasevic, który doskonale odnalazł się w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Zivkovicia.

Przed przerwą byliśmy świadkami jeszcze jednej przymusowej zmiany. Boisko opuścił Ivan Saponjic, a jego miejsce na placu gry zajął Valeri Bojinov.

Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie. Groźniejsi byli przyjezdni i mieli dwie znakomite okazje na strzelenie kolejnej bramki, a konkretnie Alaksandr Hleb. Białorusin najpierw uderzył prosto w golkipera, a chwilę później obił lewy słupek bramki rywala.

W końcówce przebudzili się gospodarze. Zdołali oni doprowadzić do wyrównania, ale rzecz jasna okazało się to zdecydowanie za mało. Serbska drużyna potrzebowała jeszcze dwóch goli, ale nie była w stanie tego dokonać.

Partizan już w doliczonym czasie trafił do siatki. Arbiter doliczył trzy minuty, więc gospodarze nie mieli kiedy odrobić reszty strat i BATE Brysów kolejny raz awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Partizan Belgrad – BATE Borysów 2:1 (0:1) Zhavnerchik 74' (s.), Saponjic 90'+3' – Stasevic 25'

pierwszy mecz: 0:1, awans: BATE Borysów