Porażka Chelsea, gol Falcao

Autor: Martyna Dębińska | 29.08.2015 18:00 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Nie takiego rezultatu oczekiwano na Stamford Bridge. Najpierw długo trzeba było czekać na otwarcie wyniku, co nastąpiło dopiero w 65. minucie. Ostatecznie drużyna José Mourinho poległa na własnym obiekcie z Crystal Palace 1:2.

Ci, którzy zawitali dziś na Stamford Bridge z pewnością nie przewidzieli, że będą opuszczać stadion niezadowoleni. Ich ulubieńcy nie spisali się dobrze, co gorsza stracili trzy punkty. Po czterech kolejkach Chelsea ma na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Przegrana z Crystal Palace jest już drugim potknięciem „The Blues” w tym sezonie w lidze.

Długo, długo na murawie nie działo się za wiele. Dopiero po godzinie gry padła pierwsza bramka. Jednak ku rozczarowaniu gospodarzy, premierowe trafienie w tym spotkaniu było autorstwa przyjezdnych. Na listę strzelców wpisał się Bakary Sako, który dostał podanie z lewej strony i pokonał próbującego interweniować Courtoisa.

José Mourinho natychmiast dokonał korekt w składzie, posłał do boju między innymi Radamela Falcao. Opłaciło się, w 79. minucie prawą flanką ruszył do ataku Pedro, dośrodkował piłkę w pole karne, a tam były snajper Atlético Madryt uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Radość nie trwała długo, ponieważ goście błyskawicznie odpowiedzieli golem. Bohaterem „Orłów” okazał się Joe Ward, który szczupakiem zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Chelsea FC – Crystal Palace FC 1:2 (0:0) Falcao 79' – Sako 65', Ward 81'