Barcelona po raz kolejny minimalnie lepsza. Vermaelen zapewnia zwycięstwo!

Autor: Kacper Chwedoruk | 29.08.2015 22:20 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Hiszpanii odnieśli drugą wygraną z rzędu. Choć przez niezwykle długi okres nie potrafili przebić się przez mur, to nie rezygnowali z walki o gola. W końcu im się udało, a trzy punkty zapewnił Thomas Vermaelen.

Spotkanie mogło cudownie rozpocząć się dla Barcelony. Miejscowi już w czwartej minucie trafili do siatki Malagi, jednak gol słusznie nie został uznany. Przed strzałem Luis Suarez sfaulował rywala i Urugwajczyk nie zapisał drugiej bramki na swoim koncie w tym sezonie.

"Duma Katalonii" zepchnęła Malagę do defensywy. Przyjezdni kompletnie nie potrafili zagrozić bramce Claudio Bravo, który w całym spotkaniu musiał obronić tylko jeden strzał. Tyle bowiem goście zdołali oddać celnych uderzeń.

Kolejną świetną okazję miał Javier Mascherano. Kolejny były Liverpoolczyk mógł strzelić gola, jednak jemu zabrakło nieco szczęścia. Po jego uderzeniu futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Przed przerwą ogromna przewaga Barcelona nie przyniosła efektu w postaci strzelonej bramki, ale można było się spodziewać, że w drugiej części Maladze nie uda się dowieźć do końca następnego bezbramkowego remisu.

Po zmianie stron napór triumfatorów Ligi Mistrzów był jeszcze większy. Od szturmu rozpoczął Lionel Messi. Argentyńczyk, który nie stwarzał zbyt wiele zagrożenia w pierwszej połowie, po przerwie znacznie się ożywił. Jego premierowe uderzenie w meczu doskonale odbił Kameni.

Kilka minut później ponownie w roli głównej wystąpili wyżej wymienieni dwaj panowie. Kolejny raz pojedynek wygrał golkiperem przyjezdnych, który popisał się ładną paradą. Zresztą, w 69. minucie trzeci raz okazał się lepszy od Messiego i nie dał się pokonać najlepszego piłkarzowi zeszłego sezonu.

Malaga coraz bliżej była wywiezienia niezwykle ważnego punktu z Camp Nou, jednak plany pokrzyżował im Thomas Vermaelen. Tak, tak, ten sam Vermaelen, który poprzedni sezon spędzi głównie w gabinecie lekarskim. Tym razem okazał się idealnym wyborem. Belg zebrał odbitą piłkę i skutecznie wykończył akcję, dając prowadzenie w meczu.

Od tego momentu nic wielkiego się nie działo. Barcelona głównie utrzymywała się przy piłce i nie pozwoliła gościom na skonstruowanie groźnych ataków.

Mistrzowie Hiszpanii dowieźli skromne 1:0 drugi raz z rzędu i po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie komplet punktów.

FC Barcelona – Malaga CF 1:0 (0:0) Vermaelen 73'

• Na remis w Turynie... „Barca” wygrywa grupę D

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.