Szczęsny lepszy w hicie Serie A!

Autor: Martyna Dębińska | 30.08.2015 20:20 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Koniec hegemonii Juventusu we Włoszech? Oczywiście za wcześnie na to, aby wyciągać takie wnioski, lecz faktem jest, iż aktualni mistrzowie kraju fatalnie rozpoczęli sezon. Pozycja w strefie spadkowej i brak wygranej na koncie musi martwić kibiców „Starej Damy”.

To był fascynujący pojedynek. AS Roma w ligowym klasyku pokonała na własnym obiekcie Juventus Turyn 2:1. Warto także odnotować, że przy tym końcowym rezultacie niemały udział miał Polak, Wojciech Szczęsny, który dobrze sprawował się między słupkami gospodarzy i zatrzymał takich snajperów, jak Mario Mandžukić i Álvaro Morata.

„Giallorossi” przeważali od pierwszego gwizdka. Blisko otwarcia wyniku spotkania było już w 24. minucie, kiedy Miralem Pjanić ustrzelił słupek. Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico musieli obejść się smakiem w tamtej sytuacji, jednak nic straconego. Ich ulubieńcy dominowali na boisku i wreszcie udało się to przełożyć na wynik.

W 61. minucie został odgwizdany rzut wolny dla AS Romy. Odległość do bramki około dwudziestu metrów, a więc idealna dla takich specjalistów od stałych fragmentów gry, jak Miralem Pjanić. Bośniak podszedł do piłki i pewnym strzałem umieścił ją w siatce dając swojej drużynie prowadzenie.

Chwilę później doszło do kuriozalnej sytuacji, ponieważ czerwony kartonik obejrzał siedzący na ławce rezerwowych Rubens Fernando Moedim. Bramkarz nie wytrzymał atmosfery meczu i za swoje protesty został zmuszony do przedwczesnego zejścia do szatni.

Jakby tego było mało, w 78. minucie z boiska wyleciał Patrice Evra. Defensor nie popisał się i brutalnie sfaulował rywala. Arbiter nie miał wyjścia i pokazał mu drugą żółtą kartkę. Minutę później gospodarze prowadzili już dwoma bramkami dzięki Edinowi Džeko.

Juventus ocknął się dopiero w końcówce spotkania. Kontaktową bramkę zdobył nowy nabytek zespołu z Turynu, Paulo Dybala. Przyjezdni przycisnęli rywali, lecz na nic się to nie zdało, bowiem doskonale sprawował się w bramce Wojciech Szczęsny.

AS Roma – Juventus Turyn 2:1 (0:0) Pjanić 61', Džeko 79' – Dybala 87'