De Gea najlepiej zarabiającym bramkarzem. Ogromna podwyżka

Filip Malinowski | 12.09.2015 11:31 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

W piątek piłkarski świat obiegła nowina mówiąca o tym, że David De Gea podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United. Bramkarz związał się z klubem do 2019 roku dostając przy tym gigantyczną podwyżkę tygodniówki.

Hiszpan tego lata był bliski przenosin do Realu Madryt. Kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu, sam zawodnik również ustalił już warunki kontraktu, jednak z powodu zbyt późnego przesłania dokumentów do władz ligi hiszpańskiej transakcja zakończyła się fiaskiem. 

Wszystko wskazywało na to, że De Gea opuści Manchester w zimowym okienku transferowym. Nic z tego. Bramkarz podpisał z "Czerwonymi Diabłami" nowy kontrakt. Według doniesień jego zarobki wzrosły do 200 tysięcy funtów tygodniowo. Wcześniej zarabiał prawie sześć razy mniej, bowiem 35 tysięcy funtów na tydzień. Oznacza to, że zawodnik rocznie inkasował będzie ponad 10 milionów funtów, czyli stanie się najlepiej zarabiającym bramkarzem świata. 

Real Madryt musi obejść się smakiem. De Gea zostaje w Manchesterze. Wyraźnie bramkarzowi wcale nie chodziło jedynie o względy rodzinne i pogodowe, kiedy to otwarcie mówił o powrocie do Hiszpanii. 

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, David De Gea

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (11)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze