Kompany: Najwyższy czas zaistnieć w Europie

Autor: Arkadiusz Woronecki | 15.09.2015 16:05 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany, jest zdania, że jego drużyna czeka już zbyt długo na sukces na arenie międzynarodowej. Belg wierzy, że ten sezon będzie inny pod tym względem.

„Obywatele", dwukrotnie wyeliminowani przez FC Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzów w ostatnich dwóch latach, po raz kolejny wzmocnili swój skład. Wszystko po to, aby w końcu sięgnąć po upragnione trofeum. Patrząc na ich dyspozycję w Premier League możemy sądzić, że w tym roku mogą zajść naprawdę daleko. Podobnego zdania jest Vincent Kompany.

– Wszystko póki co układa się po naszej myśli. Jednak jest trochę tak, jak ludzie mówią już od kilku lat. Jeśli nie przełożymy naszych wyników z gry na angielskich boiskach na Champions League, to zawsze będzie nam czegoś brakować. Ten puchar jest spełnieniem marzeń każdego piłkarza i tylko tego potrzeba mi i moim kolegom do piłkarskiego szczęścia – powiedział Kompany.

Kontuzja kolana wyeliminowała z gry Sergio Aguero. To oznacza, że od pierwszych minut możemy ujrzeć najdroższego piłkarza zakończonego okienka transferowego, Kevina de Bruyne.

– Widziałem jak on gra. Już kiedy występował w Chelsea dał się poznać jako nieprzeciętny zawodnik, co tylko potwierdził w Wolfsburgu. Z nim w składzie jesteśmy silniejsi. Sergio jest jedyny w swoim rodzaju, jego nie da się zastąpić. Ale tak klasowe drużyny jak Manchester City muszą sobie radzić, kiedy ich najlepszych graczy dopadają kontuzje – zakończył Belg.

Już dziś rozpocznie się pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niewątpliwie najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem jest pojedynek Manchesteru City i Juventusu. Początek naturalnie o 20.45

Czytaj więcej o: Anglia, Manchester City, Vincent Kompany

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze