Kazachowie zaimponowali, ale sił starczyło na pierwszą połowę

Autor: Rafał Bedlewicz | 15.09.2015 22:36 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Jeśli Benfica poważnie myśli o zajęciu przynajmniej drugiego miejsca w grupie C, mecze z Astaną musi wygrywać bez zająknięcia. Na inaugurację tej fazy Kazachowie pokazali jednak, że łatwo punktów nie będą oddawać.

Portugalczycy długo zbierali się do ataku, w efekcie to przyjezdni jako pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację. W 18. minucie z rzutu wolnego uderzał Kethevoama. Miejscowi potrzebowali kilkunastu minut, by odpowiedzieć - w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jonas, huknął jednak wprost w niego.

W 32. minucie nieoczekiwanie popędził z piłką Dzholchiev, który uderzył minimalnie ponad bramką. Tuż przed przerwą Kazachowie pogubili się, Benfica ruszyła trzema zawodnikami, na strzał zdecydował się Jonas, ale i tym razem górą był golkiper gości, Eric.

Tuż po przerwie przed szansą stanął Schetkin, który dopiero co pojawił się na boisku - trafił w słupek. Nerwy po stronie gospodarzy były coraz większe, na ich szczęście sprawy w swoje ręce wziął Gaitan. Dostał piłkę na skrzydle, poradził sobie z jednym obrońcą i trafił do siatki.

W kolejnych akcjach prowadzenie Portugalczyków powinni podnieść Jonas i Mitroglu, w 58. minucie Gaitan świetnie dograł do Jardela, ale i jemu zabrakło szczęścia. Kilka chwil później zręcznie akcję rozpoczął Jonas, dograł do Eliseu, ten do Mitroglou i było już 2:0.

W 69. minucie Gaitan próbował ekwilibrystycznym strzałem pokonać bramkarza Astany - drugiej bramki dla piłkarza Benfiki nie było. Przed końcem zaatakował jeszcze Raul Jimenez. Portugalczycy przespali dziś pierwszą połowę, w nawiązką nadrobili do w drugiej, dzięki czemu na inaugurację zgarniają trzy punkty. Piłkarze Astany nie mają się natomiast czego wstydzić - dowiedli, że niejednemu w tej edycji LM mogą jeszcze utrzeć nosa.

Benfica Lizbona - FK Astana 2:0 (0:0) Gaitan 51', Miroglou 62'