Wygrana okupiona kontuzjami

Autor: Patryk Prokulski | 15.09.2015 22:29 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Zwycięstwo przed meczem wydawało się niemal pewne, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Rafa Benitez będzie musiał dokonać aż trzech wymuszonych zmian.

Królewscy chcieli dotrzymać tradycji i odnieść przekonujące zwycięstwo w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu liczyli na grad bramek, a pierwsze minuty spotkania zapowiadały, że rzeczywiście tak będzie. Tymczasem pierwsza połowa, choć okraszona kilkoma okazjami strzeleckimi, przyniosła tylko jedno trafienie.  W 30. minucie Benzema wykorzystał fatalny błąd Pyatova, który wypuścił z rąk piłkę po dośrodkowaniu Isco, rozpościerając czerwony dywan przed Francuzem i zapraszając do trafienia. Co ciekawe, równie blisko gola po błędzie bramkarza byli goście – Keylor Navas źle przyjął piłkę wyrzuconą z autu i opanował ją dopiero przy linii bramkowej.

Poza tymi okazjami, warto odnotować świetne podanie prostopadłe Ronaldo do Benzemy jeszcze przy stanie 0:0, zmarnowane jednak przez Francuza, kontuzję Bale’a, który nie rozegrał nawet 30 minut i musiał zejść z urazem, a także… przekomiczną i żenującą próbę wymuszenia jedenastki przez Sergio Ramosa. Wysyp przerobionych gifów, vine’ów i memów gwarantowany.

Nie udało się Ramosowi „wywalczyć” jedenastki w pierwszej części spotkania, zrobił to Ronaldo na początku drugiej. Po strzale Portugalczyka piłka wylądowała na plecach Dario Srny, ale w tym momencie kuriozalną decyzję podjął arbiter za bramką, który zakomunikował sędziemu głównemu, że Chorwat zagrał ręką. Jedenastkę pewnie, tradycyjnie wykorzystał Ronaldo. Po chwili zrobił to po raz drugi, choć tym razem karny się już należał. W międzyczasie Szachtar musiał sobie radzić już w 10, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał Stepanenko.

Końcówka meczu to ataki gospodarzy, jednak z większym spokojem i kontrolą tempa. Wynik na 4:0 ustalił, a jakżeby inaczej, Cristiano Ronaldo, dobijając strzał Marcelo. Pomimo wygranej, w Madrycie można mieć powody do niepokoju - z kontuzjami boisko opuścili Bale, Ramos i Varane, a stan ich zdrowia jest chyba dla Beniteza nawet ważniejszy, niż trzy punkty.

Real Madryt – Szachtar Donieck 4:0 (1:0)

Benzema 30', Ronaldo 55' (k.) 63' (k.) 81'

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.