Bardzo długa przerwa Shawa

Autor: Robert Kobierowski | 16.09.2015 12:09 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Potwierdził się najczarniejszy scenariusz co do kontuzji lewego obrońcy Manchesteru United. Luke Shaw doznał podwójnego otwartego złamania kości piszczelowej w prawej nodze i na boisko wróci najwcześniej za około pół roku.

Sytuacja miała miejsce w 15. minucie meczu z PSV Eindhoven w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bardzo ostro w polu karnym Anglika zaatakował Hector Moreno, który powalił na ziemię 20-latka. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego, ani nie pokazał żadnej kartki za to brutalne zagranie. Spotkanie zostało przerwane na 9 minut, w czasie którym służby medyczne zajmowały się urazem byłego piłkarza Southampton.

Kontuzja reprezentanta Anglii mocno poruszyła futbolowy świat. Wyrazy wsparcia okazali na twitterze m.in. Aaron Ramsey, Gareth Bale, Ross Barkley, Patrick Kluivert czy tenisista Andy Murray. On sam podziękował za życzliwe mu słowa i skwitował sprawę "wrócę silniejszy".

Luke Shaw od początku sezonu był pewnym punktem lewej obrony Manchesteru United i sprawował się na niej świetnie. Zawodnik przed meczem z PSV wystąpił we wszystkich meczach "Czerwonych Diabłów" w lidze jak i rozgrywkach europejskich. Kontuzja jednego z czołowych piłkarzy Louisa van Gaala jest sporym problemem dla holenderskiego menedżera, bowiem nie dysponuje on nominalnym drugim takim defensorem. Z konieczności może tam wystąpić Luis Antonio Valencia.