Zacięty pojedynek w Kijowie, remis Porto

Autor: Martyna Dębińska | 16.09.2015 22:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Oby więcej takich spotkań. Mnóstwo okazji bramkowych i zacięty bój o trzy punkty. Żadna z drużyn nie odpuszczała i ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Dublet ustrzelił Aboubakar.

Mecz nie zaczął się udanie dla Portugalczyków. Już w 8. minucie Iker Casillas wyszedł do dośrodkowanej piłki i tylko dzięki swoim kolegom zachował czyste konto, jego interwencja dała wiele do życzenia.

Dynamo Kijów wyszło na prowadzenie w 20. minucie. Denys Harmasz popisał się efektywnym rajdem, a formalności dopełnił Ołeh Husiew, który pewnie pokonał byłego bramkarza Realu Madryt. Trzy minuty później znów był remis. Vincent Aboubakar wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową.

Kolejne bramki padły pod koniec spotkania. Najpierw, na dziewięć minut przed regulaminowym końcem spotkania Ołeksandr Rybka minął się z dośrodkowaną piłką, co wykorzystał Vincent Aboubakar i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Ukraińcy nie odpuszczali, co przyniosło wreszcie korzyści w postaci gola. Strzałem głową Witalij Bujalski pokonał Ikera Casillasa.

Dynamo Kijów – FC Porto 2:2 (1:1) Husiew 20', Bujalski 89' – Aboubakar 23' i 81'

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

"The Sunday People" spekuluje, że w styczniu Manchester United postara się ściągnąć z Szachtara Donieck, Freda. Ma on być następcą Marouane'a Fellainiego, który ma odejść do Besiktasu za osiem milionów funtów.

• Iker Casillas wyróżniony!

Bramkarz FC Porto odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata powyżej 28. roku życia.

Real Madryt przegrał na Wembley z Tottenhamem 1:3 i poważnie skomplikował sobie sytuację w grupie, aby awansować z pierwszego miejsca. Pojawiły się spekulacje, że Cristiano Ronaldo poprosił władze "Królewskich" o nowy kontrakt i znacznie lepsze warunki zatrudnienia. Chodziło głównie o to, że Portugalczyk chciałby podwyżki, aby zarabiać mniej więcej tyle co Lionel Messi w Barcelonie lub Neymar w Paris Saint-Germain.