Griezmann katem Getafe

Autor: Patryk Prokulski | 22.09.2015 21:44 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W małych derbach Madrytu emocji było dzisiaj jak na lekarstwo. Bramkarze nieczęsto zmuszani byli do wysiłku, a choć worek z bramkami został rozwiązany bardzo szybko, gole padły tylko dwa.

Prowadzenie gospodarzom dał już w 4. minucie Antoine Griezmann, który wykorzystał podanie z głębi pola od Gabiego i gapiostwo obrony, która nie zdążyła jeszcze ustawić pułapki ofsajdowej po rzucie rożnym. Francuz przyjął piłkę i mocnym strzałem z półwoleja pokonał Guaitę.

Po tym wydarzeniu gospodarze oddali inicjatywę drużynie przyjezdnej i czekali na okazję do kontrataku. Getafe było jednak bezradne, pojedyncze próby  rozruszania akcji na skrzydle Lafity czy Pedro Leona spełzały na niczym. Najbliżej gola goście byli tuż przed przerwą, kiedy to Scepović wykorzystał fatalne podanie Olivera Torresa do Godina, przejął piłkę i pomknął na bramkę Oblaka, jednak naciskany przez defensora nie mógł oddać dobrego strzału, przez co gospodarz Atletico z problemami, ale obronił tą próbę.

Obraz drugiej części spotkania wyglądał bardzo podobnie - goście nie mieli odpowiednich środków i pomysłu, by skutecznie wykreować sobie dogodne okazje.Najlepszą okazję miał w 62. minucie Pedro Leon, który w idealnej okazji uderzył tuż obok słupka.

To była bodaj jedyna godna odnotowania szansa gości w drugich 45 minutach. Atletico kontrolowało mecz, mądrze oddalając grę od własnego pola karnego. Swoje okazje mieli za to Martinez, czy Saul, ale ostatecznie w 90. minucie Tiago świetn ą prostopadłą piłką wpuścił w pole karne wprowadzonego w drugiej połowie Jacksona Martineza, ten wyłożył futbolówkę Griezmannowi, któremu nie pozostało nic innego, jak skierowanie jej do siatki.

Atletico Madryt - Getafe 2:0 (1:0)

Griezmann 4', 90'

• Piękna bramka Griezmanna. Atletico wciąż w grze

Atletico Madryt wygrało na własnym boisku z Romą 2:0, dzięki czemu, wciąż liczy się w walce o awans do kolejnej fazy.

Wczorajsze spotkania przyniosły nam grad goli oraz niezliczoną ilość emocji. Nie inaczej powinno być dziś, kiedy na Wanda Metropolitano zmierzą się ze sobą ekipy Atlético Madryt i Romy. W drugim meczu tej grupy Qarabağ FK podejmie u siebie Chelsea FC.

Antoine Griezmann uciął wszelkie spekulacje na temat swojej przyszłości, wyznając, że nie żałuje decyzji o pozostaniu w Atletico. Francuz skupia się na swoim powrocie do formy, aby drużyna mogła wrócić na właściwe tory.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.