PSG zgodnie z planem, kolejny rywal na kolanach

Filip Malinowski | 22.09.2015 22:53 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain wciąż niepokonane. Drużyna ze stolicy Francji bez problemów pokonała niżej notowanych rywali. Bardzo dobre spotkanie rozegrali liderzy klubu - Zlatan Ibrahimović i Angel Di Maria.

Gospodarze starali się objąć prowadzenie już od pierwszego gwizdka sędziego. Zwieńczeniem licznych prób była zdobyta w 17. minucie bramka. Ibrahimović po minięciu dwóch rywali wypatrzy Pastore i zagrał do niego futbolówkę. Argentyńczyk płaskim strzałem przed polem karnym zdobył pierwszego gola dla miejscowych. Bramkarz był bez szans.

PSG do końca pierwszej części gry kontrolowało grę i wieloma celnymi podaniami dekoncentrowało rywali. Przyjezdni nastawili się na grę z kontry, która nie przynosiła zamierzanego efektu. Miejscowi konsekwentnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek, jednak wynik do końca pierwszych 45. minut nie uległ już zmianie. "Paryżanie" zasłużenie prowadzili.

Na początku drugiej połowy znakomite okazje do wpisania się na listę strzelców miał Ibrahimović. Goście wychodzili jednak z opresji. Nowy nabytek miejscowych - Angel Di Maria - również był bardzo aktywny na boisku.

W 77. minucie PSG wreszcie podwyższyło prowadzenie. Zlatan uderzył na bramkę rywala, Lössl obronił strzał, jednak wypuścił piłkę przed siebie. Obecny blisko bramki Di Maria dopadł do piłki i nie miał żadnych problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Dwubramkowe prowadzenie w tej fazie meczu dawało miejscowym duży komfort. "Paryżanie" nie zamierzali jednak rezygnować z prób powiększenia prowadzenia. W 83. minucie dobili swoich przeciwników. Upragnionego gola zdobył Ibrahimović. Bardzo aktywny Szwed otrzymał podanie od Di Marii i mimo trudnej sytuacji zdołał uderzyć na bramkę Guingamp. Kibice mogli cieszyć się z trzeciego trafienia.

Dwie minuty później faulowany w polu karnym rywali był Cavani. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Zlatan. Strzał napastnika z jedenastego metra został jednak fenomenalnie wybroniony przez Lössla. Wynik meczu nie uległ zmianie, PSG zdobyło kolejne trzy punkty w lidze.

Paris Saint-Germain – EA Guingamp 3:0 (1:0) Pastore 17', Di Maria 77', Ibrahimović 83'