Bayern gromi, Lewandowski show!

Autor: Martyna Dębińska | 29.09.2015 22:35 | komentarzy: 19 | kategoria: Recenzja meczu |

Istny festiwal strzelecki urządzili sobie podopieczni Guardioli w starciu z mistrzem Chorwacji. Dinamo Zagrzeb nie było w stanie powstrzymać rozpędzonych „Bawarczyków” i zakończyło się wynikiem 5:0.

Borussia Dortmund przed sobotnim hitowym starciem w lidze z Bayernem Monachium ma czego się obawiać. „FC Hollywood” coraz bardziej się rozkręca i miażdży swoich kolejnych rywali, a główną rolę gra nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Polak jest w fantastycznej dyspozycji, w trzech ostatnich meczach zdobył dziesięć bramek.

Pierwszy gol padł już w 13. minucie po indywidualnej akcji Douglasa Costy. Brazylijczyk otrzymał podanie i popędził z piłką na bramkę, w końcowej fazie oddając silny strzał, który zmieścił się między próbującym interweniować Eduardo, a bliższym słupkiem.

Następnie fatalny błąd popełnił młody, 19-letni Filip Benković. Obrońca poślizgnął się, piłkę natychmiast przejął Thiago Alcântara, Hiszpan wyszedł sam na sam z bramkarzem przeciwników, lecz w ostatniej chwili podał do lepiej ustawionego Roberta Lewandowskiego, który wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy tego wieczoru.

Trzy minuty później dwójkową akcję rozegrali Douglas Costa i Mario Götze, ten ostatni posłał mocne uderzenie, które usiłował obronić Eduardo, jednakże futbolówka i tak przeleciała do siatki. Chwilę później gospodarze wykonywali rzut rożny, piłkę uderzył Robert Lewandowski, ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

To nie było koniec strzeleckiego popisu Polaka. W 55. minucie Eduardo kopnął piłkę wprost pod nogi rywali, Bayern przeprowadził składną, zespołową akcję, którą celnym strzałem zakończył Robert Lewandowski, zdobywając w ten sposób hat-tricka. Crack!

Bayern Monachium – Dinamo Zagrzeb 5:0 (4:0) Costa 13', Lewandowski 22', 29' i 55', Götze 25'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Bayern Monachium, Niemcy, Dinamo Zagrzeb, Mario Götze, Robert Lewandowski, Chorwacja, Douglas Costa, Bayern - Dinamo Z. 2015-09-29