Skuteczna Roma, Palermo pokonane

Autor: Martyna Dębińska | 04.10.2015 16:55 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach siódmej kolejki Serie A, AS Roma udała się na Sycylię do Palermo, aby zmierzyć się z miejscową drużyną. Przyjezdni szybko rozprawili się z przeciwnikami i w pół godziny przesądzili o wygranej.

„Giallorossi” przystąpili do ataku zaraz po pierwszym gwizdku arbitra, Antonio Domato. Przyniosło to korzyści już w 2. minucie, kiedy to Alessandro Florenzi podał do Miralema Pjanicia, a ten pewnym strzałem pokonał doświadczonego golkipera, Stefano Sorrentino.

Chwilę później Bośniak zrewanżował się Włochowi i to Alessandro Florenzi wpakował piłkę do siatki. W 28. minucie Gervinho podwyższył prowadzenie. Były gracz Arsenalu minął kilku rywali i uderzył zza pola karnego w samo okienko.

Dzięki wysokiemu prowadzeniu goście z Rzymu nieco się rozluźnili, co w drugiej odsłonie spotkania doprowadziło do straty gola. Franco Vázquez posłał długie podanie do lisa pola karnego, Alberto Gilardino, który zdołał jeszcze zwodem zbyć Daniele De Rossiego i wpisać się na listę strzelców. Wojciech Szczęsny był bez szans.

W 72. minucie nadarzyła się wspaniała okazja dla „Wilków” do tego, aby zdobyć kolejnego gola. Mohamed Salah popisał się prawdziwą bombą z dystansu i to byłaby fenomenalna bramka, lecz piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Ciekawie było już w doliczonym czasie. Najpierw kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. Giancarlo González pokonał Wojciecha Szczęsnego. Mogło być naprawdę gorąco, ale sytuację uspokoił Gervinho, który z łatwością wykorzystał sytuację na ustrzelenie dubletu.

US Città di Palermo – AS Roma 2:4 (0:3) Gilardino 58', González 90'+2 – Pjanić 2', Florenzi 14', Gervinho 28' i 90'+2