Juventus odrabia straty i wygrywa w Turynie

Autor: Arkadiusz Woronecki | 04.10.2015 19:48 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

„Bianconeri" odnieśli pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w tym sezonie. Mimo że przegrywali od 5 minuty 0:1, to podopieczni Massimiliano Allegriego potrafili się podnieść i zaaplikować rywalom trzy bramki.

Po dobrym rezultacie uzyskanym z Sevillą w Lidze Mistrzów podopieczni Allegriego chcieli w końcu wrócić na właściwe tory w Serie A. Na drodze do tego stanęła Juventusowi Bologna, która przed meczem znajdowała się na samym dole tabeli.

Juventus Stadium już w 5 minucie zamilkło. Adam Masina popisał się fenomenalnym zagraniem w kierunku Anthonego Mouniera, który znalazł się oko w oko z Buffonem. Mimo kiepskiej jakości strzału, włoski bramkarz nie zdołał uchronić swojego zespołu od straty gola.

Do wyrównania w 33 minucie doprowadził Alvaro Morata. Khedira znalazł się z prawej strony i dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka jeszcze odbiła się od obrońcy Bologny, dzięki czemu Hiszpan mógł uderzyć głową, obok bezradnego Mirante.

Bianconeri” w szatni musieli sporo usłyszeć od swojego trenera, bowiem już w 46 wyborną szansą stanął Morata. Juan Cuadrado zaprezentował kolejny rajd prawą stroną i wypracował byłemu napastnikowi Realu Madryt 100% okazję, ale Hiszpan uderzył bardzo nieczysto. Po części zrehabilitował się w 52 minucie, kiedy wywalczył rzut karny dla swojego zespołu. Do piłki podszedł Paulo Dybala i pewnym strzałem dał prowadzenie „Starej Damie”.

Morata przez większość meczu był bardzo aktywny i stale szukał gry. W 58 minucie Antonio Mirante musiał się sporo natrudzić, aby sparować strzał reprezentanta Hiszpanii. Kibice w Turynie niedługo jednak czekali na kolejną bramkę. W 63 minucie zdecydowanie najlepszy na boisku Morata bardzo dobrze w polu karnym wypatrzył niekrytego Samiego Khedirę. Niemiec bez większych problemów główką wpakował piłkę do bramki i podwyższył wynik na 3:1

Juventus FC – Bologna FC 3:1 (1:1) Mounier 5' – Morata 33', Dybala 52' (k.), Khedira 63'