Złe wieści dla sympatyków Man City

Autor: Arkadiusz Woronecki | 10.10.2015 14:27 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Przerwa na mecze reprezentacji to zmora dla wielu trenerów klubowych. Wygląda na to, że tym razem najbardziej odczuje to Manuel Pellegrini. Chilijczyk przez najbliższy okres będzie musiał sobie radzić bez Kuna Aguero i Davida Silvy.

Argentyńczyk doznał kontuzji w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata przeciwko Ekwadorowi. Uraz dotyczy ścięgna podkolanowego i został zdiagnozowany jako uszkodzenie drugiego stopnia. Oznacza to, że napastnika „Obywateli" nie ujrzymy w akcji od dwóch do nawet ośmiu tygodni.

Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja Silvy. Hiszpan już w dziewiątej minucie został brutalnie potraktowany przez jednego z graczy Luksemburgu i od razu zasygnalizował zmianę. Reprezentacyjni lekarze szybko potwierdzili, że pomocnik doznał skręcenia kostki. W tym przypadku absencja wynosić będzie od dwóch do trzech tygodni.

• „Obywatele” skarcili „Koguty”

Z racji zbliżających się świąt, Premier League sprezentowała nam nie lada spotkanie. Na Etihad Stadium Manchester City podjął Tottenham Hotspur. To spotkanie zdecydowanie mogło się podobać, ponieważ obie drużyny grały atrakcyjny dla oka futbol. Zwycięzcą w tym prestiżowym starciu okazał się zespół Josepa Guardioli, który nie był zbyt gościnny dla „Kogutów”.

• „Obywatele” bezlitośni dla „Łabędzi”

W jednym z meczów 16. kolejki Premier League podopieczni Josepa Guardioli bez większego trudu rozprawili się z ekipą Paula Clementa.

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, zaś w Szwajcarii gospodarz triumfował 1:0.

Środkowy obrońca Manchesteru City i kapitan, Vincent Kompany, musi znowu odpocząć od futbolu. U Belga doszło do ponownej kontuzji i z tego powodu nie wyszedł już na drugą połowę derbów Manchesteru na Old Trafford.