Jednostronne widowisko w Borysowie, dublet Rakiticia

Autor: Ewa Grodzka | 20.10.2015 22:31 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona nie dała najmniejszych szans swoim rywalom w trzecim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przyjezdni z Katalonii ograli BATE Borysów 2:0, oba trafienia zanotował Ivan Rakitić.

Zgodnie z przewidywaniami, częściej przy piłce od początku spotkania znajdowali się przyjezdni. Na boisku wyróżniał się Neymar, szczególnie w 10. minucie zapoczątkował doskonałą akcję. Obsłużył, urywającego się obrońcy Suáreza, Urugwajczyk uderzył głową, jednak nie dał się pokonać golkiper BATE.

Minutę później znów groźnie zrobiło się za sprawą Brazylijczyka, Podał po ziemi do El Haddadiego, który miał przed sobą sporo miejsca do oddania strzału. Mimo tego, nie potrafił tego wykorzystać, ostatecznie trafił w Czernika. Barcelona z upływem czasu zaczynała kreować okazje do zdobycia gola, ale dzielnie bronili się zawodnicy z Białorusi. Groźną akcję zapoczątkował Pique, posłał piłkę wzdłuż bramki, ale żaden z jego kolegów nie potrafił wykończyć tej okazji. Najlepszą sposobność na zdobycie gola miała „Duma Katalonii” kilka minut przed przerwą. Dośrodkowywał Alves, piłka w polu karnym trafiła idealnie na głowę Rakiticia, ale ten w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę tylko nad poprzeczkę.

Dominacja przyjezdnych przyniosła efekt już na początku drugiej połowy. Neymar podał przed pole karne do Rakiticia, Chorwat huknął z prawej nogi pod poprzeczkę, nie miał szans Czernik. Kilka minut później bliski szczęścia był Neymar. Brazylijczyk idealnie nabiegł na spadającą futbolówkę i strzelił z woleja, ale pomylił się o centymetry. Podwoił za to swój dorobek strzelecki Rakitić po godzinie gry. Neymar idealnym podaniem w „szesnastkę” obsłużył zupełnie niepilnowanego Chorwata, ten tylko podciął futbolówkę nad bramkarzem i  z łatwością posłał ją do bramki.

Po trzeciej kolejce, na czele grupy E jest Barcelona z dorobkiem siedmiu punktów, BATE zajmuje natomiast trzecią lokatę, Białorusini skompletowali jak dotąd tylko trzy „oczka”.

BATE Borysów – FC Barcelona 0:2 (0:0) Rakitić 48’, 65’