„Wilki” górą w meczu na szczycie

Autor: Martyna Dębińska | 31.10.2015 20:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Klasyk Bundesligi okazał się godny swojego miana. Kibice zgromadzeni na Volkswagen-Arena mogli podziwiać fantastyczne i zacięte zawody, które ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

Starcie Wolfsburgu z Bayerem Leverkusen było prawdziwą ucztą dla fana piłki nożnej. Mnóstwo bramkowych okazji, walka o każdą piłkę, świetna atmosfera na trybunach, kontrowersje i gol samego lorda, Nicklasa Bendtnera.

Bramkowe otwarcie spotkania miało miejsce w 34. minucie. Arbiter dość kontrowersyjnie pozwolił piłkarzom grać dalej, choć wydawało się, że w tej sytuacji mógł odgwizdać spalonego. Przed polem karnym o futbolówkę walczyli Kevin Kampl oraz André Schürrle, ostatecznie piłka trafiła do znajdującego się na pozycji spalonej Vieirinhy, a ten podał do Nicklasa Bendtnera, który wpisał się na listę strzelców.

Sześć minut później goście z Leverkusen doprowadzili do wyrównania. Przebojową, indywidualną akcją popisał się Christoph Kramer, wreszcie zdecydował się podać do lepiej ustawionego Javiera Hernándeza, który głową pokonał Diego Benaglio.

W 73. minucie Maximiliana Arnolda zastąpił Julian Draxler. Cztery minuty później utalentowany pomocnik wyprowadził swoją nową drużynę na prowadzenie. Najpierw silny strzał z dystansu oddał Ricardo Rodriguez, lecz Bernd Leno zdołał odbić piłkę. Ta trafiła pod nogi Basa Dosta, a Holender natychmiast odegrał do Draxlera, któremu pozostało umieścić futbolówkę w pustej bramce.

Vfl Wolfsburg – Bayer 04 Leverkusen 2:1 (1:1) Bendtner 34', Draxler 77' – Hernández 40'