BATE bez szans na Camp Nou

Autor: Ewa Grodzka | 04.11.2015 22:33 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem swojego rywala. Piłkarze „Dumy Katalonii” ograli BATE Borysów 3:0, tym samym są liderem grupy E z dorobkiem 10 punktów.

Nie było niespodzianki, większość spotkania częściej przy piłce byli piłkarze „Dumy Katalonii”. Swoją okazję miał już w 5. minucie Suarez, ale Urugwajczyk w momencie strzału fatalnie się pomylił i chybił z dziesiątego metra.

Po kwadransie gry przed szansą stanął z kolei Neymar, ale zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę w sytuacji sam na sam i interweniował Czernik. Następnie Stasevič uderzał obok muru z dwudziestego metra, ter Stegen był jednak dobrze ustawiony i umiejętnie wybił futbolówkę do boku. Gospodarze otworzyli wynik spotkania po pół godzinie gry. Rzut karny wykorzystał Neymar, bardzo pewnym strzałem pokonał bezradnego Czernika. Prowadzenie mógł podwyższyć Adriano, ale pomylił się o centymetry. Podobnie Alves już w doliczonym czasie pierwszej połowy, uderzał głową z bliskiej odległości, ale minimalnie chybił.

Już w drugiej połowie Suarez starał się uderzać na wślizgu z kilku metrów, kapitalnie interweniował jednak Czernik. Piłkarze Barcelony podwyższyli prowadzenie po godzinie gry. Neymar idealnie obsłużył na dwudziestym metrze Suareza, a Urugwajczyk minął jednego rywala prostym zwodem i posłał piłkę pewnym strzałem do bramki. W 83. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Suarez i po samotnej szarży dograł on do idealnie ustawionego Neymara. Brazylijczyk nie mógł się pomylić strzałem z najbliższej odległości.

FC Barcelona – BATE Borysów 3:0 (1:0) Neymar 31’ (karny), 83’, Suarez 60’

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.