Waleczne BATE, Bayer daleko od awansu

Autor: Filip Malinowski | 24.11.2015 19:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Niespodzianka na rozpoczęcie piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów! Bayer Leverkusen, zespół walczący o awans do 1/8 finału, jedynie zremisował z BATE Borysów. Tym samym ekipa z Niemiec znacznie oddaliła się od założonego celu.

Gospodarze niespodziewanie szybko otworzyli wynik tego pojedynku. W drugiej minucie Gordejcuk otrzymał dobre podanie od Wołodka. W polu karnym rywala wymanewrował jeszcze obrońców Bayeru i oddał celny strzał. Błąd bramkarza niemieckiej ekipy, który przepuścił piłkę pomiędzy swoimi nogami zakończył się bramką dla BATE.

Miejscowi kontrolowali wydarzenia na boisku. Skutecznie powstrzymywali większość ataków przeprowadzanych przez „Aptekarzy". Jeżeli Bayer strzelał już na bramkę, to były to uderzenia, które w teorii nie mogły sprawić większych problemów golkiperowi.

Pod koniec pierwszej połowy Hernandez zmarnował znakomitą okazję do wyrównania stanu meczu. Meksykanin nie potrafił z bliska pokonać Czerniaka, trafiając jedynie w jego nogę. Po 45. minutach gospodarze nieznacznie prowadzili.

W drugiej połowie Bayer wziął się do pracy. Czerniak musiał napracować się szczególnie przy strzałach Bellarabiego oraz Mehmediego. Przyjezdni nie zamierzali odpuszczać. Bramka wyrównująca padła w 67. minucie meczu. Mehmedi w jednej z akcji zagrał wzdłuż bramki BATE. Piłka dość szczęśliwie trafiła jednak do bramki. Zamknięci we własnym polu karnym gospodarze skapitulowali w najmniej spodziewanej sytuacji.

Bayer kompletnie zdominował pojedynek w drugiej jego części. BATE poświęciło większość swojej uwagi na grę w defensywie - miejscowi nie mogli pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Ataki gości nie przynosiły jednak zamierzonego skutku.

„Aptekarze" w ostateczności nie potrafili ponownie pokonać bramkarza BATE. Tym samym ich plany dotyczące awansu do 1/8 finału przeistoczyły się w marzenia.

BATE Borysów – Bayer Leverkusen 1:1 (1:0) Gordejcuk 2' – Mehmedi 67'