Flaki z olejem, beznadziejny mecz na Old Trafford

Autor: Filip Malinowski | 25.11.2015 22:35 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Nudny, bezwartościowy mecz w Manchesterze. Mało kto spodziewał się chyba, że pojedynek „Czerwonych Diabłów" z PSV Eindhoven nie dostarczy nam bramek i rozczaruje po całości kibiców obu ekip. Zarówno United, jak i PSV najchętniej jak najszybciej zapomnieliby o dzisiejszych wydarzeniach.

Pierwsze 45. nie stało na wysokim poziomie. Zawodnicy Manchesteru United posiadali wizualną przewagę na boisku. Ich akcje nie przynosiły jednak skutków. Goście z Holandii również wykreowali sobie kilka szans na zdobycie upragnionego prowadzenia.

Najdogodniejszą okazję do zdobycia bramki miał Martial. Młody zawodnik „Czerwonych Diabłów" wbiegł w pole karne PSV w ostatnich sekundach pierwszej połowy i oddał silny strzał w stronę bramki. Golkiper gości pewnie wybił jednak futbolówkę na rzut rożny. Zoet wykonywał swoją pracę bardzo porządnie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Zespoły nie dawały kibicom zbyt wielu powodów do ekscytacji. Wszyscy mieli nadzieję, że w drugiej połowie zawodnicy zaprezentują  się zdecydowanie lepiej.

Po wznowieniu gry Anglicy ponownie próbowali przedrzeć się przez bardzo szczelną obronę gości. Holendrzy z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsze minuty drugiej połowy rozczarowywały.

Następna część meczu wyglądała podobnie, jak poprzednie minuty. Jedyną dobrą okazję wykreowali gracze Manchesteru United. Całą pracę kolegów zmarnował jednak Lingard, który z bliska posłał piłkę wysoko nad bramką PSV.

Obie ekipy prezentowały wielką niemoc. Anemiczne strzały i bezsensowne podania były tego najlepszym dowodem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Pod koniec spotkania kibice hurtowo zaczęli opuszczać stadion - ten obraz najlepiej pokazywał, jak bardzo ciekawy był ten mecz.

Manchester United – PSV Eindhoven 0:0