Dłuższa przerwa Ribéry’ego

Autor: Karol Brandt | 17.12.2015 18:30 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

32-latek, który niedawno powrócił do gry po niemal dziewięciomiesięcznej przerwie, doznał poważnej kontuzji.

Francuz na boisko wrócił 5 grudnia, kiedy to w meczu z Borussią Mönchengladbach wszedł na ostatni kwadrans i zdobył honorowego gola, wtedy jego zespół przegrał 1:3.

Kilka dni później szkoleniowiec Bayernu Monachium, Pep Guardiola zdecydował się go wystawić w pierwszym składzie w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Dinamo Zagrzeb. Skrzydłowy na drugą połowę już nie wyszedł, skarżąc się na ból uda.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że Ribéry naciągnął mięsień. Jak informuje niemiecka prasa, może czekać go aż dwa miesiące przerwy. Oznaczałoby to, że były reprezentant Francji powróciłby do gry dopiero na rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tym samym, ominąłby go okres przygotowawczy i pierwsze mecze Bundesligi, która powraca 23 stycznia. Wygląda na to, że byłego zawodnika Olimpique Marsylia, który w 2013 roku znalazł się na trzecim miejscu w plebiscycie „Złotej Piłki” FIFA, czeka kolejny rozbrat z futbolem po tym, jak 11 marca w meczu z Szachtarem Donieck doznał kontuzji kostki.