Słaby, ale zwycięski Bayern

Autor: Arkadiusz Woronecki | 19.12.2015 17:21 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Pepa Guardioli nie zachwycili w meczu z outsiderem Bundesligi. Mimo to z Hannoveru wracają z trzema punktami, końcowy wynik to 0:1.

Spotkanie w Hannoverze od początku stało na wysokim poziomie. Już w 5. minucie Alcantara otrzymał górne podanie od Vidala. Hiszpan przyjął je klatką piersiową, po czym od razu uderzył na bramkę Zielera, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zdania. Minęło kilka chwil i akcja przeniosła się pod bramkę Manuela Nouera. Leon Andreasen wyskoczył do dośrodkowania i głową próbował pokonać mistrza świata z Brazylii, jednak na drodze do szczęścia stanęła mu poprzeczka.

W 30. minucie blisko gola był Lewandowski, lecz strzał naszego kapitana trafił tylko w słupek. Fortuna była jednak po stronie „Bawarczyków” w 39. minucie. Christian Schulz zagrał ręką w polu karnym i sędzia Grafe nie miał innego wyjścia, jak tylko podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Müller i mocnym strzałem dał swojemu klubowi prowadzenie.

Po zmianie stron kibice na HDI-Arena nie oglądali zbyt ciekawego starcia. Mistrzowie Niemiec nie forsowali tempa i wyraźnie byli zadowoleni jednobramkowym prowadzeniem.

Hannover 96 – Bayern Monachium 0:1 (0:1) Müller 39' (k.)