FC Barcelona Klubowym Mistrzem Świata!

Autor: Ewa Grodzka | 20.12.2015 13:17 | komentarzy: 21 | kategoria: Recenzja meczu |

Piąte trofeum w tym sezonie zdobyła FC Barcelona, pokonując Club Atlético River Plate w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Katalończycy gładko pokonali rywala 3:0, dwa trafienia zanotował Luis Suárez.

Początek spotkania był dosyć spokojny, gra toczyła się głównie w środku pola. Co ciekawe, bardziej aktywni byli piłkarze z Argentyny. Pierwszą próbę podjęli w 6. minucie spotkania, z prawej strony uderzał Alario, ale udaną interwencję głową zanotował Pique.

W końcu inicjatywę przejęli piłkarze Barcelony. Prostopadle w pole karne z okolic 25. metra zagrywał Iniesta, na jedenastym metrze był Messi, który praktycznie miał przed sobą tylko bramkarza River Plate. Fenomenalną interwencją popisał się Barovero. Chwilę później kapitalne podanie górą poszło do wychodzącego na pozycję Messiego, jednak ten po raz kolejny został uprzedzony przez świetnie dysponowanego dziś Barovero. Bramkarz River Plate wyszedł z bramki i na 18. metrze dopadł do futbolówki, uprzedzając napastnika FC Barcelony.

W 24. minucie swych sił próbował Dani Alves, ale uderzył wprost w bramkarza rywala. W odpowiedzi, z dystansu strzelał Mora, ale Bravo nie miał najmniejszych problemów z wyłapaniem tego uderzenia. W 34. minucie Messi zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Barovero. Nie mylił się Argentyńczyk dwie minuty później, kiedy to dał prowadzenie swojej drużynie. Neymar dostał piłkę w polu karnym na lewej stronie, odegrał głową do lepiej ustawionego Messiego, ten ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę i skierował ją do bramki. Prowadzenie mógł podwyższyć Suárez już w doliczonym czasie gry, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala nie trafił w bramkę.

Lepiej w drugą połowę weszli zawodnicy „Dumy Katalonii”, prowadzenie podwyższył Suárez w 49. minucie pojedynku. Sergio kapitalnym podaniem prostopadłym obsłużył Urugwajczyka, który z futbolówką wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam z Barovero skierował piłkę do bramki.

Na boisku zdecydowanie dominowali podopieczni Luisa Enrique. Efektem było trzecie trafienie w tym meczu, drugiego swojego gola zdobył Suárez. Kapitalnie zagrał Neymar do wpadającego w pole karne Urugwajczyka, który na piątym metrze od bramki zdecydował się na uderzenie głową i nie dał najmniejszych szans Barovero. Bliski trafienia honorowego był Alario kwadrans przed końcem, ale Bravo zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. W 85. minucie kapitalnie uderzał z dystansu Martinez, piłka po ręce Bravo obiła słupek.

River Plate – FC Barcelona 0:3 (0:1) Messi 36’, Suárez 49’, 68’

• Özil przeniesie się do Barcelony?

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

Środkowy napastnik reprezentacji Brazylii, Lincoln Corrêa dos Santos, pokazał się ze świetnej strony w trakcie Mistrzostw Świata do lat 17 w Indiach. Zdaniem Calcio Mercato o jego podpis zabiegać będą: Barcelona, Real Madryt, Juventus i Manchester United.