Mascherano z wyrokiem sądu!

Autor: Grzegorz Góra | 21.01.2016 17:33 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Argentyński obrońca FC Barcelony został dziś skazany na rok więzienia i 815 tys. euro grzywny.

Sąd w Barcelonie uznał Javiera Mascherano winnym oszustw podatkowych na łączną kwotę 1,5 mln euro, których zawodnik dopuścił się w latach 2011-2012. Sam zawodnik przyznał się do winy, a jego prawnicy złożyli wniosek o automatyczną zamianę wyroku pozbawienia wolności na dodatkową grzywnę w kwocie 21,6 tys. euro. W trakcie procesu prokuratura przychyliła się do tego wniosku, ale nie zrobili tego pełnomocnicy Skarbu Państwa, którzy zgadzają się na zawieszenie kary pozbawienia wolności Mascherano, ale nie na jej wymianę na kwotę pieniężną. Werdykt w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Piłkarz FC Barcelony wydał oficjalne oświadczenie poprzez media społecznościowe. W jego treści odczytać możemy m.in., że jego finanse w latach 2010-2014 prowadziła jedna z hiszpańskich firm i to ona w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości. Mascherano podkreśla także, że zawsze starał się być uczciwym zarówno na boisku, jak i poza nim i nie wyklucza pociągnięcia do odpowiedzialności ludzi, którzy rekomendowali mu działania niezgodne z prawem.


Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Argentyna, Javier Mascherano

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Transferowe podsumowanie dnia #8

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Bezsprzecznie największym wydarzeniem była prezentacja Cristiano Ronaldo w barwach „Starej Damy”.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #7

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy spory zakup West Hamu, wypowiedzi na temat swojej przyszłości gwiazd Chelsea oraz kolejne informacje związane z transferem Cristiano Ronaldo.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #6

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy nazwisko nowego trenera „The Blues”, kolejne doniesienia na temat Cristiano Ronaldo oraz oficjalne stanowisko Realu Madryt w sprawie informacji o zainteresowaniu Neymarem przez hiszpański klub.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #4

  Dzisiejszy artykuł po raz kolejny zaczniemy od wątku Cristiano Ronaldo. Tym razem nie będzie on dotyczył jego pożegnania z Realem Madryt, lecz przyszłości w Juventusie.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #3

  Kolejny dzień z rzędu pierwszoplanowym bohaterem mediów jest Cristiano Ronaldo. Jednak tym razem nie przeczytamy w gazetach kolejnych doniesień odnośnie jego przyszłości, lecz wyrazy uznania i podziękowania za wszystko, co zrobił w barwach Realu Madryt. Sytuację z Portugalczykiem bez wątpienia najlepiej oddaje w symbolicznym znaczeniu pieśń Horacego – „Wybudowałem pomnik”.

  czytaj więcej

Komentarze (10)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze