Mascherano z wyrokiem sądu!

Autor: Grzegorz Góra | 21.01.2016 17:33 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Argentyński obrońca FC Barcelony został dziś skazany na rok więzienia i 815 tys. euro grzywny.

Sąd w Barcelonie uznał Javiera Mascherano winnym oszustw podatkowych na łączną kwotę 1,5 mln euro, których zawodnik dopuścił się w latach 2011-2012. Sam zawodnik przyznał się do winy, a jego prawnicy złożyli wniosek o automatyczną zamianę wyroku pozbawienia wolności na dodatkową grzywnę w kwocie 21,6 tys. euro. W trakcie procesu prokuratura przychyliła się do tego wniosku, ale nie zrobili tego pełnomocnicy Skarbu Państwa, którzy zgadzają się na zawieszenie kary pozbawienia wolności Mascherano, ale nie na jej wymianę na kwotę pieniężną. Werdykt w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Piłkarz FC Barcelony wydał oficjalne oświadczenie poprzez media społecznościowe. W jego treści odczytać możemy m.in., że jego finanse w latach 2010-2014 prowadziła jedna z hiszpańskich firm i to ona w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości. Mascherano podkreśla także, że zawsze starał się być uczciwym zarówno na boisku, jak i poza nim i nie wyklucza pociągnięcia do odpowiedzialności ludzi, którzy rekomendowali mu działania niezgodne z prawem.


Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Argentyna, Javier Mascherano

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Barcelona remisuje na wyjeździe z „Nietoperzami”

  FC Barcelona przyjechała na Estadio Mestalla stoczyć bój z Valencią. Już od pierwszych minut goście musieli odrabiać straty i gonić wynik. Udało się ostatecznie zremisować i do domu zabrać tylko punkt.

  czytaj więcej
 • Zapowiedź: Valencia vs Barcelona

  Wczoraj niespodziewanie Real Madryt przegrał wyjazdową potyczkę z Deportivo Alavés 0:1. Dzisiaj swój bój stoczy Barcelona, która pojedzie na Estadio Mestalla walczyć o trzy punkty z Valencią.

  czytaj więcej
 • „Koguty” uległy „Blaugranie”

  O godzinie 21:00 na murawie Stadionu Wembley zameldowały się „jedenastki” Tottenhamu i Barcelony. „Koguty” pragnęły wykorzystać fakt, że „Duma Katalonii” znajduje się od pewnego czasu w lekkim kryzysie.

  czytaj więcej
 • Zapowiedź grupy B: PSV vs Inter, Tottenham vs Barcelona

  Hitowo zapowiada się starcie „Kogutów” z „Dumą Katalonii”. Różnica między tymi zespołami jest taka, że goście w ubiegłej kolejce wygrali, zaś gospodarze stracili kluczowego gola w ostatnich sekundach i obecnie mają zerowy dorobek punktowym. W innym spotkaniu tej grupy mistrzowie Holandii podejmą powracający do Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności zespół „Nerazzurrich”.

  czytaj więcej
 • Łajba powoli tonie. El Haddadi ratuje remis w końcówce!

  „Duma Katalonii” do 84. minuty przegrywała 0:1. Wówczas do siatki rywali trafił rezerwowy El Haddadi.

  czytaj więcej

Komentarze (10)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze