Komplet punktów dla Bayeru, awans na czwarte miejsce

Autor: Bartłomiej Misztal | 30.01.2016 17:23 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Aptekarze” wykorzystali potknięcie Borussii Moenchengladbach i awansowali do strefy dającej możliwość gry w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie gra obu drużyn nie porywała. Zarówno strona Bayeru jak i Hannoveru skupiała się na defensywie. Były jednak momenty, które mogły przynieść korzyść bramkową. W 15 minucie Kiessling trafił w poprzeczkę. 7 minut później Yamaguchi zmusił Leno do interwencji po strzale z rzutu wolnego. W 26 minucie do podobnego wysiłku zmusił Zielera Calhanoglu. Gdy już wydawało się, że bezbramkowy remis utrzyma się do końca pierwszej połowy, w 44 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kiessling i strzałem głową dał prowadzenie dla Bayeru.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Już w 51 minucie mogło być 2:0, ale Zieler kapitalnie zachował się w bramce. 7 minut później stała się rzecz niemożliwa. Calhanoglu dostał podanie na lewą stronę i huknął w stronę bramki. Piłka minęła Zielera, odbiła się od poprzeczki, linii bramkowej i słupka, a finalnie wybił ją jeden z defensorów Hannoveru.

W 61 minucie gospodarze dostali szansę z rzutu karnego. Sakai faulował w tej sytuacji Kiesslinga. Do piłki dwie minuty później podszedł Hernandez, który nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie. Widać było przewagę „Aptekarzy”, ale w 81 minucie goście mogli zdobyć kontaktową bramkę. Niestety, minimalnie pomylił się Almeida.

Wynik w 88 minucie ustalił Hernandez. Meksykanin zwodem ograł jednego z obrońców w polu karnym i posłał piłkę wprost do bramki. Dzięki tej wygranej Bayern awansował na 4 pozycję w tabeli Bundesligi.

Bayer 04 Leverkusen – Hannover 96 3:0 (1:0) Kiessling 44’, Hernandez 63’(k.) 88’