Wolfsburg znowu traci punkty, zwycięskie Schalke

Autor: Martyna Dębińska | 06.02.2016 17:30 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Wilki” po stracie Kevina De Bruyne nadal nie potrafią wejść na odpowiedni poziom i nie dziwi fakt, że dziś tak łatwo ulegli Schalke. Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania już w pierwszej połowie aplikując wówczas rywalom dwa gole, na które ekipa Dietera Heckinga nie umieli odpowiedzieć.

Mecz rozpoczął się od dwóch groźnych ataków gości z Dolnej Saksonii. Najpierw fenomenalną interwencją popisał się Ralf Fährmann, następnie Daniel Caligiuri ustrzelił tylko poprzeczkę. W późniejszych minutach inicjatywę przejęli zawodnicy Schalke.

W 24. minucie Júnior Caiçara podał do Klaasa-Jana Huntelaara, a ten huknął z dystansu i otworzył wynik spotkania. Minęło raptem dziesięć minut, a na korzyść gospodarzy został podyktowany rzut wolny. Do piłki podszedł Johannes Geis. 22-latek zdecydował się na sprytne uderzenie, futbolówka jeszcze skozłowała przed próbującym interweniować Diego Benaglio i wpadła do siatki.

Zespół z Gelsenkirchen miał więcej okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało skuteczności. Dopiero na trzy minuty przed regulaminowym końcem spotkania trzeciego gola zdobył Alessandro Schöpf.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Vfl Wolfsburg 3:0 (2:0) Huntelaar 24', Geis 35', Schöpf 87'