Lyon mści się na Angers, wicemistrz Francji górą w wyjazdowym spotkaniu

Autor: Bartłomiej Misztal | 06.02.2016 19:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Rewelacja obecnego sezonu Ligue 1 musiała uznać wyższość wicemistrza Francji. Duży wpływ na wygraną „Les Gones” miała czerwona kartka Manganiego na początku pierwszej połowy, która ułatwiła zwycięstwo w Angers.

Pierwsza groźna akcja dała prowadzenie dla przyjezdnych. W 13 minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła wybił Thomas, ale wprost pod nogi Jalleta, który pięknym strzałem z linii pola karnego posłał piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Letelliera.

Trzy minuty później pech zaśmiał się w twarz piłkarzom Angers. Mangani przy próbie przejęcia piłki brutalnie zaatakował Tolisso. Zawodnik gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę, a pomocnik OL po kilku minutach wrócił na boisko. Goście nie skorzystali z przewagi liczebnej i po pierwszej połowie utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Po przerwie szybko podwyższyli na 2:0. Valbuena przerzucił piłkę do Jalleta, który natychmiast podał do Ghezzala. Pomocnik „Les Gones” przymierzył i pięknym strzałem w okienko pokonał Letelliera.

Goście mogli w spokoju kontrolować przebieg spotkania. Jeszcze w 81 minucie Valbuena zszedł na prawą stronę, wycofał piłkę do środka pola karnego, a nadbiegający Tolisso płaskim strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania.

Angers SCO – Olympique Lyonnais 0:3 (0:1) Jallet 13’, Ghezzal 47’, Tolisso 81’