Boruc nie powstrzymał Arsenalu, dwa gole w dwie minuty

Autor: Martyna Dębińska | 07.02.2016 16:30 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach 25. kolejki Premier League, „Kanonierzy” udali się do Bournemouth, aby zmierzyć się z tamtejszą drużyną. Wynik spotkania został ustalony dość szybko, gościom wystarczyły dwa błyskawiczne ciosy, żeby zgarnąć trzy punkty.

Trwa zacięta rywalizacja na szczycie tabeli ligi angielskiej. Wczoraj punkty stracił Manchester City przegrywając z wciąż liderującym Leicester, dziś Arsenal wykorzystał swoją szansę pewnie pokonując zespół Artura Boruca, dzięki czemu zrównali się w tabeli punktami z „Obywatelami”.

W 23. minucie przyjezdni otworzyli wynik spotkania. Aaron Ramsey zagrał do znajdującego się w polu karnym Oliviera Giroud, ten głową odegrał do lepiej ustawionego i niepilnowanego Mesuta Özila, a Niemiec bez najmniejszego problemu skierował piłkę do siatki.

Zaledwie minutę później Arsenal cieszył się już z dwubramkowego prowadzenia. Ponownie z dobrej strony pokazał się Aaron Ramsey, tym razem Walijczyk zapisał przy swoim nazwisku asystę. Pomocnik podał do wbiegającego w szesnastkę Alexa Oxlade-Chamberlaina, a ten pokonał Boruca.

W końcówce spotkania „Kanonierzy” mogli stracić bramkę, lecz na posterunku stał Petr Čech, który popisał się dwoma wzorowymi interwencjami, tym samym przyczynił się do zachowania czystego konta przez swoją drużynę.

A.F.C. Bournemouth – Arsenal FC 0:2 (0:2) Özil 23', Oxlade-Chamberlain 24'