PSG po raz 9. z rzędu zdobyło Stade Velodrome, Di María zapewnił zwycięstwo

Autor: Michał Nowacki | 07.02.2016 23:21 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiaj Olympique Marsylia podejmowała u siebie Paris Saint-Germain. Mistrz Francji nie przestraszył się rywala i wygrał 2:1. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Zlatan Ibrahimović, do remisu doprowadził w 25. minucie Rémy Cabella, ale goście zdołali po raz drugi wyjść na prowadzenie. Autorem zwycięstwa został Ángel Di María.

Tym samym PSG ograł tego samego rywala już po raz dziewiąty z rzędu. Dla Argentyńczyka był to także dziewiąty gol w sezonie, którego zdobył 19 minut przed końcem spotkania na Stade Velodrome. Goście nie przegrali od marca zeszłego roku, Ibrahimović strzelił dzisiaj swojego 21 gola w sezonie.

Gola Ibrahimović strzelił po podaniu Maxwella z lewej flanki, który dośrodkował w pole karne i rosły napastnik ze Szwecji nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców. W 10. minucie Ángel Di María i Blaise Matuidi powinni podwyższyć na 2:0, ale fatalnie chybili. Swoją szansę miał Cabella, ale trafił z 20 jardów w Kevina Trappa. W 25. minucie już się nie pomylił i zmusił golkipera gości do kapitulacji. Na połowie PSG odebrał piłkę, pokonał Thiago Mottę i oddał precyzyjny strzał, który okazał się być bramką.

Druga połowa została także zdominowana przez pomocników gości, którzy ciągle atakowali na bramkę gości. Swoją szansę Marsylia znowu miała z kilku jardów, ale nie wykorzystała jej. Zemściło się to, gdyż Ibrahimović podał celnie do Argentyńczyka i Ángel Di María znalazł lukę, aby umieścić piłkę w prawym dolnym rogu.

Olympique Marseille – Paris Saint-Germain 1:2 (1:1) Cabella 25' – Ibrahimović 2', Di Maria 71'