Roma nie wykupi Szczęsnego

Autor: Grzegorz Góra | 08.02.2016 11:03 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Według doniesień brytyjskich mediów, bramkarz reprezentacji Polski wróci po sezonie do Londynu.

Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez "Daily Mirror", władze AS Romy poinformowały już działaczy Arsenalu o swojej decyzji. Rzymianie nie zdecydują się na wykupienie Wojciecha Szczęsnego, gdyż na Stadio Olimpico trafić ma 23-letni Alisson broniący obecnie barw brazylijskiego Internacional. Utalentowany golkiper ma na koncie już trzy występy w dorosłej kadrze i niewykluczone, że to on stanie się niedługo podstawowym bramkarzem „Canarinhos".

Jaka przyszłość czeka zatem Szczęsnego? W Arsenalu niepodważalnym numerem 1” jest Petr Cech, więc w najlepszym wypadku reprezentant Polski trafiłby na ławkę rezerwowych. Na niej wciąż jest jeszcze Kolumbijczyk David Ospina, ale wiele wskazuje na to, że z końcem sezonu opuści Emirates Stadium, by znów grać regularnie.

Jeśli tak się stanie, Polak skazany będzie na ławkę rezerwowych, kolejne wypożyczenie lub transfer definitywny do innego klubu. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się m.in. Everton, ale do ewentualnych rozmów jeszcze daleka droga. Jedynym rozsądnym ruchem ze strony Szczęsnego mogą być teraz dobre występy w Serie A. Liga włoska potrafi być świetnym oknem wystawowym, więc jeśli Polak błyśnie wiosną w barwach Romy, latem będzie miał możliwość wybrania z kilku ofert. Jeśli nie, pozostanie mu promocja na Euro we Francji, a i tam nie wiadomo przecież czy dostanie swoją szansę.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Włochy, Transfery, Polska, AS Roma, Wojciech Szczęsny

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze