„EL Mundo Deportivo” : Alaba przeniesie się za Guardiolą do City?

Autor: Michał Nowacki | 09.02.2016 18:11 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

„El Mundo Deportivo” donosi, że Josep Guardiola, który poprowadzi w przyszłym sezonie Manchester City, chciałby ściągnąć z Bayernu Monachium swojego lewego obrońcę. David Alaba, bo o nim mowa, może grać na lewej flance w pomocy, w obronie i na środku defensywy. Niejednokrotnie w karierze zdarzało mu się w czasie spotkań wykonywać rzuty karne.

Tym bardziej, że sprzedaż jego wchodziłaby w grę, gdyż władzom z Allianz Arena byłoby prosto ściągnąć lewego defensora w miejsce Austriaka. Natomiast ewentualne odejście Roberta Lewandowskiego już nieporównywalnie trudniejsze.

David Alaba w Monachium gra już od ośmiu lat i choć ma swojego zmiennika to na pewno włodarze z Allianz Arena nie będą chcieli pozwolić mu odejść. Jest świetnym defensorem, który równie dobrze radzi sobie w ataku, co pokazuje w reprezentacji Austrii.

„El Mundo Deportivo” donosi, że mistrzowie Niemiec oczekują 70 milionów euro. Cena jest wysoka za 23-latka, ale ma on doświadczenie ligowe i międzynarodowe oraz wielkie możliwości przed sobą. Umowa kończy mu się dopiero w lecie 2018 roku.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Anglia, Niemcy, Josep Guardiola, Transfery, Trenerzy, Kontrakt, Manchester City, David Alaba

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze