Skromna wygrana „Rojiblancos” na Coliseum Alfonso Pérez

Autor: Karol Brandt | 14.02.2016 20:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Atlético bez większego trudu pokonało na wyjeździe podmadryckie Getafe. Gospodarze nie postawili się bardziej utytułowanym rywalom, którzy zdobyli bramkę już w drugiej minucie i do końca meczu kontrolowali przebieg boiskowych zmagań. Tym samym, goście wykonali zadanie, a trzy punkty wpłynęły na ich konto.

Dziś Getafe gościło wicelidera Primera División, Atlético Madryt. Wśród gospodarzy zagrać nie mogli pauzujący za kartki Lacen i Pereira, a także kontuzjowany Lago. Goście musieli sobie radzić bez narzekających na urazy, Fernándeza i Parteya. Do gry gotowy wciąż nie był także Tiago Mendes. W tym starciu faworyt mógł być jeden, byli nim podopieczni Diego Simeone.

Obie drużyny na boisko wyprowadził sędzia tego spotkania, Antonio Mateu Lahoz. W pierwszej połowie bezapelacyjnie lepszym zespołem byli gracze Atlético, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie. W tej sytuacji Carrasco wypatrzył dobrze ustawionego w polu karnym Fernando Torresa. Lewoskrzydłowy zagrał do byłego snajpera Liverpoolu, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. „Los Colchoneros”, którzy w tym sezonie przyzwyczaili do skromnych wyników, w pierwszych 45 minutach nie zdobyli więcej goli, ba nie byli nawet bliscy ich zdobycia.

Od początku drugiej odsłony gry, przeważali finaliście Ligi Mistrzów z 2014 roku. Nie potrafili oni jednak skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Guaitę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a Atlético nie tracąc zbyt wielu sił ograło Getafe na ich terenie.

Getafe CF – Atlético Madryt 0:1 (0:1)  F. Torres 2’

• Bezkrólewie w Madrycie; Bezbramkowy remis na Wanda Metropolitano

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

Pomocnik Atletico Madryt Koke odniósł się do doniesień łączących Antoine’a Griezmanna z transferem do Barcelony, Paris-Saint Germain i Manchesteru United.

• Oficjalnie: Atlético Madryt pozyskało nowego udziałowca!

„Rojiblancos” poinformowali, że Quantum Pacific Group wykupiło 15% akcji klubu.