Argentyńczyk i Włoch wyleczą się na Ligę Mistrzów z Chelsea?

Autor: Michał Nowacki | 21.02.2016 08:19 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Paris Saint-Germain wygrał z Reims 4:1, ale radość trenera przyćmiły kontuzje jego zawodników. Ángela Di Maríę jeszcze przed przerwą musiał zmienić Lucas Moura, zaś Marco Verratti zagrał tylko pierwszą połowę i jego miejsce zajął Blaise Matuidi.

– Ángel Di María ma problemy z mięśniami, zaś uraz Marco Verrattiego nie jest poważny. To są drobne urazy, ale musimy być ostrożni. Graliśmy w środku tygodnia w Lidze Mistrzów, nie zawsze 3-4 dni wystarczą na zregenerowanie się – rzekł Laurent Blanc w wywiadzie dla Canal+.

Istniały spore obawy, że Argentyńczyka i Włocha zabraknie w rewanżu z Chelsea Londyn, ale wiele wskazuje na to, że obaj zawodnicy zdążą się wyleczyć z tych mikrourazów. Ángel Di María od czasu przyjścia z Manchesteru United zanotował już 33 spotkania, zdobył dziewięć goli i dorzucił 10 asyst. Marco Verratti zagrał w 25 meczach w tym sezonie.

• PSG zabawiło się z Dijon. Cztery gole Neymara

Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa. Na każdym kroku udowadniają, że we Francji nie ma na nich mocnych. Tym razem ich ofiarą padło Dijon FCO, któremu PSG zaaplikowało aż osiem goli.

Paris Saint-Germain kontynuuje swój marsz po mistrzostwo Francji. W niedzielny wieczór podopieczni Unaia Emery'ego wygrali na wyjeździe z FC Nantes.

Przed tygodniem drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca przegrała derby Sewilli. W 19. kolejce La Ligi wcale nie było lepiej, gdyż „Sevillistas” polegli z o wiele niżej notowanej rywalem.

Wczoraj Tottenham pokonał Everton 4:0, dwa gole strzelił Harry Kane. Tym samym Anglik pobił rekord legendy klubu, Teddy'ego Sheringhama pod względem ilości zdobytych goli. Trener "Kogutów", Mauricio Pochettino uważa, że napastnik może pobić jeszcze wiele innych rekordów w klubie.

Szlagierem 23. kolejki angielskiej Premier League będzie starcie na Anfield, gdzie Liverpool FC podejmie u siebie lidera, Manchester City. Ekipa Josepa Guardioli w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała żadnego meczu. „The Reds” będą chcieli być pierwszą drużyną w Anglii, która przerwie passę „The Citizens”.