Wyjazdowy „spacerek” United w FA Cup, 3:0 i awans

Autor: Michał Nowacki | 22.02.2016 22:37 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United bez problemów pokonał na wyjeździe Shrewsbury Town w ramach pucharu FA Cup. Goście do przerwy strzelili dwa gole i w drugiej połowie dołożyli jeszcze jedno trafienie.

Już w 9. minucie było wiadomo, że „Czerwone Diabły” nie odpuszczą tego meczu. Najpierw strzelał po ziemi Depay, ale z trudem obronił Leutwiler. W 28. minucie znowu próbował Depay, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć, w dodatku Ogogo z linii bramkowej wybił futbolówkę.

W 37. minucie wynik spotkania otworzył Chris Smalling, do którego zagrywał piłkę Schneiderlin. Stoper wbiegał w pole karne, uderzył precyzyjnie z kilku metrów i wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie wynik podwyższył Juan Mata, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny posyłając piłkę nad murem i obok bezradnego golkipera.

W 53. minucie „Czerwone Diabły” mogły mieć trzeciego gola, Blind dograł piłkę na krótki słupek, która została przedłużona na dalszą stronę, do futbolówki dobiegł Martial, ale minimalnie chybił.

W 61. minucie Juan Mata na lewej flance podał do Herrery, który podał do będącego w polu karnym Jesse’a Lingarda. Zawodnik bez problemów umieścił futbolówkę w siatce. W 72. minucie mogło być 4:0, ale Keane trafił w słupek! Chwilę później Lingard mógł mieć drugiego gola, ale trafił w boczną siatkę.

W końcówce spotkania Ogogo mógł zaliczyć jedyne trafienie dla swojej drużyny, obrona Manchesteru United „przysnęła” i zapomniała pokryć zawodnika. Na szczęście rozgrywający głową przymierzył niecelnie.

Shrewsbury Town – Manchester United 0:3 (0:2) Smalling 37’, 45+1’ Mata, Lingard 72’