Chelsea przegrywa do przerwy, ale odrabia straty w ostatnim kwadransie

Autor: Michał Nowacki | 27.02.2016 17:58 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

W sobotnie popołudnie Southampton podejmował u siebie Chelsea Londyn. Już od pierwszych minut okazało się, że gospodarz wcale nie będzie się bronił przed mistrzem Anglii.

Już w 7. minucie okazało się, że Pedro nie będzie w stanie kontynuować zawodów i Guus Hiddink musiał dokonać nieplanowanej zmiany. W miejsce Hiszpana wszedł Oscar. Trzy minuty później Shane Long próbował główkować, ale nad poprzeczką.

Po kwadransie gry Chelsea odpowiedziała groźną akcją, Diego Costa minął dwóch rywali i chciał oddać strzał na bramkę Southampton. Jednak dopiero trzeci zawodnik zatrzymał napastnika „The Blues” i uniemożliwił mu oddanie strzału.

W 27. minucie Oscar próbował z dystansu strzelać, ale uderzył prosto w stojącego Forestera w bramce. Chwilę później Diego Costa uderzył nad poprzeczką. W 31. minucie gospodarz miał swoją okazję, ale Austin pomylił się o zaledwie metr. W 36. minucie Forester pobił klubowy rekord w ilości minut zachowanego czystego konta, nie dał się zaskoczyć przez 667 minut.

W 42. minucie na prowadzenie wyszli niespodziewanie „Święci”. Fatalnie głową zagrał Baba Rahman głową, do piłki dobiegł Shane Long i zmusił Courtoisa do kapitulacji. W przerwie obrońcę Chelsea zmienił Kenedy Nunes.

W 53. minucie Chelsea mogła doprowadzić do remisu, najpierw trącił piłkę Ivanović, zaś Obi Mikel przestrzelił. W 58. minucie zagranie Hazarda, do strzału złożył się Costa z woleja, ale uderzył fatalnie.

Wyrównanie przyszło dopiero w 75. minucie, Cesc Fabregas zdobył gola z ostrego kąta. Hiszpan miał w zamyśle podawać do Hazarda, ale zmylił golkipera i Forester musiał wyciągać piłkę z siatki. W 82. minucie Willian próbował strzelać z 16. metrów, ale obok bramki.

W 89. minucie trzy punkty zapewnił Branislav Ivanović, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i wpisał się na listę strzelców.

Southampton FC – Chelsea FC 1:2 (1:0) Long 43’ – Fabregas 75’, Ivanović 89’

• Willian opuści Chelsea już w styczniu?

Willian w Chelsea pod wodzą Antonio Conte jest jedynie rezerwowym. Z pomocą piłkarzowi chce przyjść AC Milan, który zdaniem calciomercato.com będzie chciał Brazylijczyka ściągnąć do siebie już w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

"Daily Mail" informuje, że Real Madryt i Manchester United powalczą o obrońcę Tottenhamu, Danny'ego Rose'a. W mediach spekuluje się, że jednak zawodnik woli zostać w Anglii. Wcześniej łączony był z przenosinami do Chelsea, teraz mówi się o przeprowadzce na Old Trafford.

Zdaniem "The Mirror" snajper Atlético Madryt, Ferando Torres będzie chciał wrócić do Premiership, w której grał łącznie osiem lat. W latach 2007-2011 występował w Liverpoolu, z którego przeniósł się później do Chelsea, aby w 2015 roku wrócić do " Los Rojiblancos".

Antonio Conte jest aktualnie trenerem Chelsea, ale w latach 2014-2016 był selekcjonerem kadry narodowej Włoch. W barażach Italia uległa Szwecji 0:1 i dzisiaj czeka ją rewanż na San Siro, aby wywalczyć sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. Alessandro Del Piero wyraził pragnienie, aby Włoch ponownie poprowadził kadrę narodową.