Roma wygrywa na wyjeździe, trzech Polaków na boisku

Autor: Michał Nowacki | 27.02.2016 20:28 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Zdeterminowana Roma bez większych problemów pokonała na wyjeździe Empoli 3:1. Ozdobą meczu było przepiękne trafienie Stephana El Shaarawy’ego, zaś całe swoje mecze rozegrało trzech Polaków. W Empoli pomocnik Piotr Zieliński i bramkarz Łukasz Skorupski, zaś w bramce Romy, Wojciech Szczęsny.

Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą napastnika, który oddał niesygnalizowany strzał daleko przed polem karnym. Okazało się, że to była świetna decyzja i strzał Stephana El Shaarawy’ego dał prowadzenie Romie 1:0.

W 22. minucie gospodarze doprowadzili do remisu a polskiego bramkarza pokonał…jego własny obrońca. Najpierw Wojciech Szczęsny fatalnie interweniuje i piłka trafia w Ervina Zukanovicia, który pakuje piłkę do własnej bramki.

Radość gospodarzy jednak nie trwała długo, gdyż pięć minut później Rzymianie znowu obejmują prowadzenie. Rzut wolny wykonuje faulowany Miralem Pjanić, który z 20. metrów pokonuje Empoli.

Druga połowa zaczęła się od dominacji Empoli, które miało często piłkę we własnym posiadaniu, ale nie miało żadnego pomysłu na grę. W 74. minucie Stephan El Shaarawy wpisuje się po raz drugi na listę strzelców. Skorupski obronił strzał Salaha, ale odbił piłkę prosto pod nogi napastnika, który dobijał strzał swojego kolegi.

Empoli FC – AS Roma 1:3 (1:2) Zukanović 22’ (sam.) – El Shaarawy 5’ i 74’, Pjanić 27’