Pewne zwycięstwo „Wilków", hat-trick Schurrle

Autor: Arkadiusz Woronecki | 01.03.2016 21:47 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Właśnie takich występów oczekują kibice wicemistrza Niemiec od swoich ulubieńców. Piłkarze Wolfsburgu nie dali żadnych szans drużynie Hannoveru, odnosząc bardzo przekonujące zwycięstwo

Grający zdecydowanie poniżej oczekiwań Vfl Wolfsburg mierzył się na wyjeździe z ostatnią drużyną niemieckiej Bundesligi, Hannover 96. Gospodarze długo stawiali opór, jednak w 36. minucie Ron-Robert Zieler musiał skapitulować. Draxler przytomnie zagrał do niekrytego w polu karnym Andre Schurrle, a były zawodnik Chelsea postanowił uderzyć po długim słupku, co kompletnie zaskoczyło bramkarza.

Po przerwie ofensywa gości jeszcze przybrała na sile. W 59. minucie wywalczyli rzut rożny. Piłkarze Hannoveru zdołali wybić piłkę, jednak na tyle niefortunnie, że od razu dopadł do niej Schurrle i wpakował do bramki. Po 3. minutach Niemiec skompletował hat-tricka. Podopieczni Thomasa Schaafa znów zagrali niechlujnie w obronie i po ich interwencji pędzący Schurrle huknął jak z armaty, nie dając żadnych szans goalkeeperowi.

W 69. minucie przyjezdni znów obnażyli braki w defensywie graczy z Dolnej Saksonii. Kruse pobiegł lewą stroną boiska i posłał wysoką piłkę do Draxlera, który stanął oko w oko z Ron-Robertem Zielerem. Były gracz Schalke nie mógł się pomylić w takiej sytuacji i podwyższył wynik na 4:0.

Hannover 96 – Vfl Wolfsburg 0:4 (0:1) Shurrle 36', 59', 62', Draxler 69'